Озвучено головну небезпеку індукційних плит

В останні роки індукційні плити завойовують дедалі більшу популярність. Дійсно, такі моделі не нагріваються і володіють вищим ККД порівняно зі звичними електричними варильними панелями. Водночас, цей побутовий прилад має й низку недоліків, інформує Ukr.Media.

Начинка такої плити — індукційні котушки з мідною обмоткою. Коли витками котушки проходить струм, утворюється високочастотне магнітне поле. Завдяки йому у металевому посуді утворюються вихрові струми. Вони своєю чергою надають руху електронам, в результаті виробляється тепло. Тобто, індукційна плита — це, по суті, великий електромагніт.

У зв'язку з цим поширена думка, що індукційна плита може негативно впливати на здоров'я людини.

З одного боку, випромінювання плити в електромагнітному спектрі знаходиться нижче, ніж у мікрохвильовці. З іншого, у разі мікрохвильовки випромінювання залишається всередині приладу, з щільно закритими дверцятами. В індукційної плити випромінювання поширюється навколо панелі, додали фахівці.

При цьому численні дослідження показали, що вже на відстані 30 см від поверхні плити рівень електромагнітного випромінювання дорівнює нулю. Але важливо враховувати інтенсивність випромінювання і тривалість впливу.

Радіобіологічна специфіка сприйняття електромагнітних випромінювань для кожної людини має фактично індивідуальний характер. Тому стояти протягом двох годин безпосередньо біля ввімкненого приладу не рекомендується.

Для певної категорії людей індукційні плити можуть завдати не потенційної, а цілком конкретної шкоди. Річ у тім, що генероване поле може впливати на роботу імплантованого кардіостимулятора або дефібрилятора. Мінімальною безпечною відстанню до індукційної плити для людей із таким обладнанням вважають 50 см.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь