Перегрів комп’ютера: основні причини та їх усунення

Температура окремих компонентів вашого комп'ютера занадто висока?

Це виражається в його ефективності, а також у швидкості роботи, зазвичай такий пристрій працює набагато повільніше. Однак перегрів комп'ютера може пошкодити його. Що робити, якщо ми побоюємося, що стан нашого комп'ютера погіршиться через несприятливі для нього умови? Ключ до ефективного реагування — це розпізнати джерело проблеми, інформує Ukr.Media.

Причини перегріву комп'ютера

Дуже часто цей стан викликаний недостатньою вентиляцією пристрою. Це може бути пов'язано з відсутністю вільного місця у вентиляційних отворах. Вони бувають закриті меблями, стіною, а іноді просто різного роду прикрасами. Інша причина — занадто тісний корпус або забагато компонентів по відношенню до обсягу його внутрішнього простору. Непідключені кабелі і приводи надмірно займають в ньому місце, обмежуючи циркуляцію повітря. Повсюдний пил також викликає плутанину з температурою. Це стосується окремих компонентів комп'ютера. Найбільше страждають компоненти системи охолодження і вентиляції.

Комп'ютер, що працює під великим навантаженням, вимагає більш ефективної системи охолодження. Тому при виборі обладнання слід враховувати його передбачуване використання. Однак буває, що температура підвищується в результаті несправностей і відмов. В такому разі охолодження повинно працювати більш інтенсивно.

Що робити, щоб знизити температуру комп'ютера

По-перше, потрібно діагностувати проблему, задавшись питанням, чому ваш комп'ютер перегрівається. Це вимагає ретельної перевірки окремих компонентів, несправність яких може привести до підвищення робочої температури пристрою. У багатьох випадках досить почистити вентилятор, на якому накопичується бруд і пил. Для цього використовуйте стиснене повітря.

Ви очистили вентилятор, але ваш комп'ютер все ще гріється. Що робити, якщо ви підозрюєте, що причиною може бути недостатнє охолодження? Потрібно буде його замінити. Залежно від ваших потреб це можуть бути тільки малогабаритні радіатори з поодинокими вентиляторами, а також вдосконалені комплекти водяного охолодження. Проблему також вирішать додаткові вентилятори, що ефективно поліпшують циркуляцію повітря всередині корпусу.

Комп'ютер може перегріватися через нестачу місця в корпусі. Найкраще замінити його на більш просторий, з великим простором для компонентів. Це призведе до більш ефективного охолодження.

Краще запобігти, ніж лікувати

Не знімайте корпус комп'ютера під час його роботи. Існує помилка, що це сприяє кращому охолодженню, але насправді на компонентах накопичується більше пилу. Очищайте внутрішню частину корпусу стисненим повітрям регулярно, один раз в кілька місяців — в залежності від інтенсивності і частоти використання комп'ютера. Не розміщуйте комп'ютер поруч з обігрівачами і не закривайте вентилятори стінами і меблями. У разі ноутбука не кладіть його на м'які поверхні, такі як пухові ковдри або одяг, які дозволяють йому перегрітися.

Не слід недооцінювати підвищену температуру обладнання, яка може привести до його серйозних пошкоджень.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь