Польські діти під час гри розкопали фрагменти кераміки та людські останки

Юні жителі міста Тухоля в пісочниці знайшли поховання бронзового віку. Про знахідку діти повідомили вчителю історії у своїй школі, який повідомив про подію до департаменту з охорони пам'яток культурної спадщини та археологічного фонду. Археологи датували артефакти 1100-700 роками до нашої ери. Вчені вважають, що вони відносяться до лужицької культури, інформує Ukr.Media.

Лужицька археологічна культура була поширена на території Центральної Європи в епоху бронзового і раннього залізного століть (XII-IV століття до нашої ери). Свою назву вона отримала по історико-географічному району Лужиця, де в кінці XIX століття були зроблені перші знахідки. Для представників цієї культури характерні дуже великі безкурганні могильники, що включають тисячі поховань. Представники лужицької культури найчастіше кремували небіжчиків, поміщаючи останки в керамічні урни. Ліпна кераміка лужицької культури відрізняється ретельністю вироблення і багатою орнаментацією.

На думку вчених, поховання знаходилося дуже неглибоко через те, що при будівництві мікрорайону частина верхнього шару землі була видалена за допомогою бульдозерів — таким чином забудовники вирівнювали поверхню. Місцеві жителі повідомили, що кілька десятиліть тому в ході будівельних робіт неподалік були знайдені бронзові реліквії і кераміка. Однак доля тих знахідок невідома.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь