Поради, що допоможуть підтримувати ванну кімнату в сухості і протистояти появі цвілі

Підвищена вогкість у ванній кімнаті відразу непомітна, але з часом через неї з'являються бактерії, неприємний затхлий запах і цвілеві грибки. Вони небезпечні для організму, так як можуть викликати алергічну реакцію або навіть легеневу інфекцію. Тому важливо розуміти, що можна зробити, щоб позбутися від вогкості у ванній кімнаті, інформує Ukr.Media.

Хороша вентиляція

У старих будинках і квартирах вентиляційна решітка нерідко забита пилом настільки сильно, що циркуляція повітря повністю відсутня. Наявність тяги можна перевірити за допомогою вогню від сірника або запальнички. Якщо полум'я відігнулося на 45°С, то з вентиляцією все відмінно, якщо ні — її доведеться почистити. Для цього потрібно зняти решітку з вентиляційного отвору і вимити з будь-яким миючим засобом.

Додатково можна встановити примусову систему вентиляції з кнопкою включення. Вона вставляється замість решітки і включається, коли потрібно швидко прибрати вологість, особливо після випарів від гарячої ванни.

Провітрювання ванної кімнати

Крім вентиляції важливе також і провітрювання. Його можна зробити, залишивши зазор в кілька сантиметрів між порогом і дверима. Це дозволить ванній кімнаті завжди провітрюватися, навіть коли закриті двері. Не зайвим буде відкривання дверей і вікон нарозхрист. Так підвищена вологість піде набагато швидше.

Якщо житло знаходиться поруч з дорогою і не хочеться зайвий раз відкривати вікно, щоб напустити загазованого повітря, можна встановити кондиціонер. Він добре висушує повітря і підтримує потрібну температуру в приміщенні.

Також можна встановити «альпійську кватирку», яка дозволить провітрювати кімнату, не влаштовуючи протяг від відкритих вікон.

Не сушіть білизну у ванній

Сушка випраної білизни у ванній кімнаті — ще одна причина підвищеної вологості. Мокрі речі краще розвішувати на балконі або на вулиці, адже це врятує кімнату від вогкості і сама білизна буде пахнути свіжістю. Але якщо балкона немає і ви живете не в приватному будинку, де можна влаштувати сушку на вулиці, то краще купити сушильну машину. При її наявності можна буде забути про мокрі речі і вогкість у ванній.

До речі, вологі рушники, які намокли після використання, теж не варто відразу вішати на гачок, краще спочатку просушити.

Радіатор (сушка для рушників)

У сезон, коли опалення не працює, у ванну кімнату можна встановити опалювальний радіатор, так звану сушку для рушників. Його параметри слід підбирати виходячи з розмірів приміщення і власних потреб. Радіатор допоможе не тільки швидко висушити рушники, але і прибере конденсат з усіх поверхонь.

Хороші труби у ванній

Сантехніка з роками приходить в непридатність, з'являються місця витоків в трубах. В основному пошкоджуються місця підключення сантехніки і стики між двома трубами. Постійні протікання призводять до появи затхлого запаху, вогкості і цвілі. Також є небезпека, що одного разу трубу, що протікає, просто прорве і тоді водою заллє весь будинок. Після такого потопу вогкістю буде пахнути не тільки у ванній кімнаті, але і у всій квартирі, що ускладнить ситуацію ще більше. Тому потрібно, хоча б, раз на рік оглядати свою сантехніку і при виявленні проблем або підозрі на них слід викликати фахівця, який проведе ремонт.

Щоб не витрачати гроші на виклик сантехніка або купу миючих і дезінфікуючих засобів, краще заздалегідь подбати про зниження вологості у ванній кімнаті. Для цього можна встановити радіатор, перевірити систему вентиляції, встановити додаткову витяжку або просто регулярно провітрювати ванну, відкриваючи двері і вікна.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь