При якій температурі води потрібно мити посуд, щоб він був безпечним

У всьому світі точаться дискусії про те, як правильно мити посуд. Деякі стверджують, що потрібно використовувати окріп, щоб забезпечити ідеальну чистоту, тоді як інші впевнені, що прохолодна вода цілком підійде. Давайте остаточно розберемося в цьому питанні й з'ясуємо, чому температура води — не єдиний ключ до чистоти, інформує Ukr.Media.

За якої температури треба мити посуд

Деякі з нас вважають, що чим гарячіша вода, тим ефективнішим буде прибирання. Однак дослідження показують протилежне. За даними експериментів, вода з температурою від 26 до 57 градусів за Цельсієм здатна успішно впоратися із будь-якими забрудненнями. Це значно нижче киплячої температури, яку багато хто звик використовувати.

Причина такої ефективності криється в сучасних миючих засобах та губках для миття посуду. Вони створені таким чином, що працюють ефективно навіть у прохолодній воді. Сьогоднішні губки мають жорсткий ворс, який ефективно справляється із залишками їжі.

3 правила безпечного та ефективного прибирання

Сушіть посуд

Дослідження показують, що сушіння посуду знищує до 90% бактерій, що залишилися після миття. Бактерії активно розмножуються у вологому середовищі, тому сухий посуд означає менше ризику зараження. Використовуйте паперові рушники для сушіння — так це буде гігієнічніше та швидше.

Мийте раковину

Весь бруд з посуду залишається на раковині, де він стає джерелом розмноження бактерій. Після кожного миття посуду не забувайте вимити раковину. Використовуйте губку та засіб для миття, щоб забезпечити чистоту та безпеку робочої поверхні.

Змінюйте губки регулярно

Губка для миття посуду може стати джерелом харчового отруєння, якщо не змінювати її регулярно. Рекомендується робити це щотижня та використовувати окремі губки для різних видів посуду — для столових приладів та склянок, тарілок та каструль. Для овочів та фруктів теж має бути своя щітка або губка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь