Причини дитячої агресії та методи боротьби

Чому дитина проявляє агресію

Діти з раннього віку можуть проявляти злість і гнів по відношенню до оточуючих. Дана лінія поведінки також часто спостерігається в підлітковому віці, і тут без втручання батьків ніяк не обійтися.

Найчастіше дитина починає проявляти агресію з тих пір, коли стикається з самостійністю. Потрапляючи в колектив (дитячий садок, школу, літній табір), дитина починає спілкуватися з однолітками і самостверджуватися, і часто саме агресія вибирається в якості завоювання авторитету.

Причини дитячої жорстокості

Причинами агресивної поведінки дитини є моральні складності, які вона не в змозі подолати в силу недостатньої психологічної зрілості. Дитина може зіткнутися з труднощами в спілкуванні з однолітками, його можуть дратувати або навіть застосовувати по відношенню до нього фізичне насильство. У ці моменти спрацьовує інстинкт самозахисту, і дитина може почати проявляти агресію.

Важливе значення в розвитку дитячої агресії відіграє ситуація в сім'ї. Якщо батьки часто з'ясовують стосунки у присутності дитини і, що особливо небезпечно, займаються рукоприкладством – не дивно, що дитина починає наслідувати таку лінію поведінки.

На розвиток дитячої агресії також може вплинути гіперопіка, або, навпаки недолік уваги з боку батьків. Це ті крайнощі, які спонукають дитину або захищатися від надмірної любові, або всіма способами привертати до себе увагу дорослих.

Найчастіше агресивна дитина не задоволена своїм життям. Вона відчуває страх і дискомфорт під час спілкування з іншими хлопцями, не упевнена в собі, замкнута.

Що робити, якщо дитина проявляє агресію

1. Основним методом боротьби з агресією є любов. Батькам потрібно якомога більше розмовляти з дитиною, обговорювати з ним що трапилося і розповідати, як правильно потрібно поводитись в тій чи іншій життєвій ситуації. Не в жодному разі не можна ображати або принижувати дитину. Не переходьте на особистості, роз'яснюйте тільки ситуацію, можливі варіанти виходу з обставин, що склалися, та наслідки, до яких може призвести агресія.

2. Не намагайтеся заглушити емоції дитини, вони повинні знаходити вихід. Запишіть його на боротьбу або в іншу спортивну секцію, де він зможе випускати накопичився негатив.

3. Не з'ясовуйте відносини при дитині. Будь-які конфлікти між батьками відображаються на дітях, які стають їх свідками. Якщо ви бачите, що сварки не уникнути, знайдіть спосіб розібратися в ситуації так, щоб дитина цього не бачила.

4. Діліться з дитиною власним досвідом. Розповідайте про те, як ви вели себе в його віці, як справлялися з труднощами. Він не повинен відчувати себе одиноким.

5. Обійми – ефективний метод боротьби з дитячою агресією. Так вона відчує себе захищеною, їй буде простіше ділитися своїми проблемами.

6. Похвала. Коли дитина отримує позитивні відгуки про себе і свою поведінку, вона прагне до гарних вчинків. Їй необхідно розуміти, що добре, а що погано.

7. Зберігайте спокій. Якщо ви впадете в стан злості разом з дитиною, це тільки погіршить ситуацію.

Якщо ви зможете встановити з дитиною довірливі стосунки і переконайте її в своїй безумовній любові, вам не доведеться боятися за її безпеку, ні за стан оточуючих її людей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь