Прості та ефективні способи перевірки якості води в домашніх умовах

Багатьом здається, що для перевірки воду потрібно віддавати до спеціалізованих лабораторій, але в цьому питанні все трохи простіше, інформує Ukr.Media.

Тому варто розібратися, як можна перевірити якість води у домашніх умовах.

Візуальна оцінка

Першим кроком у перевірці якості води є візуальна оцінка. Важливо звернути увагу на колір. Хороша вода має бути прозорою і без видимих частинок.

Якщо вона має каламутний відтінок, це може бути ознакою забруднень.

Звичайно, цю оцінку об'єктивною назвати не можна. Однак, якщо рідина каламутна і її вигляд викликає питання, її точно варто виключити зі свого раціону.

Запах та смак

Запах та смак води також можуть бути індикаторами її якості. Свіжа і чиста вода має бути без запаху або мати ледве вловимий запах, а також мати приємний смак.

Неприємний запах чи смак може вказувати на наявність хімічних чи органічних забруднень.

Визначити по запаху та смаку не так просто, оскільки багато тут індивідуально.

Наприклад, якщо у воді велика концентрація заліза, її смак змінюється, а він сприйматиметься по-різному. Для об'єктивної оцінки є сенс порівнювати воду між собою.

Використання тест-смужок

Тест-смужки для аналізу води доступні у магазинах для домашнього використання. Вони дозволяють швидко та легко перевірити:

  • pH;
  • рівень хлору;
  • жорсткість та інше.

Такі смужки можна придбати в спеціалізованих магазинах, застосовувати їх не складно. Звичайно, попередньо потрібно ознайомитися з інструкцією і чітко дотримуватися її, щоб уникнути типових помилок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь