“Ріжу болгаркою криво навіть за розміткою”: Хитрість, яка закриє цю проблему назавжди

Криво відрізав, будуть великі зазори під час стикування частин у потрібний виріб. А якщо поки що мало досвіду в слюсарно-зварювальній справі, то ця дія потягне за собою снігову кулю проблем, інформує Ukr.Media.

В основному ми ріжемо болгаркою деталі під зварювання. Варити стик із надмірно великими зазорами — хорошого мало. Потрібно буде щось туди вставляти перед зварюванням, шов буде широким, часто опуклим. Жирний шов сильніше тягне метал, можливі деформації та викривлення загальної конструкції.

Ось такі проблеми чекають, якщо не відрізати деталь добре, по розмітці.

Так, часто у початківця різальний диск болгарки йде далеко від розмітки. І якщо нічого не робити, а різати метал за такою неправильною траєкторією, то будуть проблеми.

Розповімо про простий приклад із невеликою хитрістю, яка навіть для людей із мінімальним чи нульовим досвідом, закриє цю проблему назавжди.

На шматці листового металу робимо рівну лінію розмічальним олівцем по кутнику. Наше завдання, щоб при різанні диск їхав точно нею і не виляв, нікуди не відхилявся в сторони.

Не потрібно відразу йти по лінії та заглиблюватися диском у метал. Спочатку зробимо надсічку на поверхні металу по цій лінії. Але надсічку робимо особливим чином.

Робимо проходи по лінії вперед та назад. Пройшли лінією кілька сантиметрів уперед, повернулися трохи назад. Так ми бачимо як формується наша спрямовуюча надсічка. Якщо трохи вильнули убік, повторним проходом уперед ми вирівнюємо лінію різу.

І так, назад поступальними рухами ми формуємо цю надсічку на поверхні металу. Такими діями нам легше контролювати рівність різу, адже загальний різ складатиметься з кількох коротких.

Доходимо до кінця розмітки, тягнемо диск по направляючій назад, на початок різання. І тепер ми сміливо заглиблюємось у метал і починаємо прорізати. Рівна напрямна у нас є, її чудово видно і диск їде по ній як трамвай по рейках. Без напруження отримуємо тепер рівний фінішний різ.

Не думайте що це забере у вас час. Ні, це робиться швидко, зайвого часу ви не витрачаєте, адже всі дії йдуть на різання. Роблячи надсічку, ми заглиблюємося на якусь відстань у метал, а далі все як по маслу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь