Прогрес не завжди працює на благо людини. У гонитві за зручними засобами, що полегшують домашню працю, можна втратити здоров'я. Іноді краще вибрати старі перевірені засоби прибирання будинку. Вони не так зручні, часом дороги, але зате точно допоможуть навести порядок і вичистити будинок, інформує Ukr.Media.
Сьогодні є безліч побутових речей, які полегшують господаркам прибирання. Але не всі з них роблять прибирання якісним і швидким. Від деяких речей краще позбутися: в кращому випадку вони неефективні, а в гіршому — не прибирають бруд, псують меблі і підривають здоров'я домочадців.
Освіжувачі повітря
Домогтися свіжості в квартирі сьогодні можна без провітрювання. Досить розпорошити освіжувач повітря. Деякі господині після прибирання спеціально розпилюють засіб на поверхні меблів або текстильних виробах, щоб вони приємно пахли.
Однак синтетичні освіжувачі повітря, які продаються в магазинах, небезпечні для здоров'я людини. В них містяться отруйні летючі речовини, такі як етанол, бензол, формальдегід, нітрит натрію. Найдрібніші частинки хімікатів розпорошуються в повітря, а потім потрапляють в організм людини. Замість того, щоб зробити повітря свіжим, освіжувачі, насправді, отруюють його. Крім цього, частинки аерозолі осідають на меблях і стінах, залишаючи плями.
Автоматична щітка
За часів СРСР деякі господині обзаводилися механічним віником "Попелюшка". Сьогодні цю модель поліпшили. Тепер це автоматична щітка, яка має телескопічну ручку, легкі пластикові деталі і регулюються насадки.
Однак якість роботи автоматичної щітки не покращилася. Вона ледь збирає половину сміття з підлоги і поверхонь, погано чистить килими і залишає після себе брудні сліди.
Меламінова губка
Ще один дешевий універсальний засіб для прибирання, що діє за принципом канцелярської губки. Меламіновою губкою за рахунок її пористої поверхні особливо зручно чистити кухонне начиння, а також зчищати іржу з поверхонь. А ось дерев'яні або лаковані поверхні краще не чистити цим засобом, так як вона залишає подряпини.
Хоча речовину меламін синтезували ще в позаминулому столітті, сучасні вироби з цього матеріалу навряд чи можна назвати екологічно чистими. До їх складу входять небезпечні хімікати, наприклад формальдегід і ноніфенол.
Кількість отруйних речовин в меламінової губці невелике, але при частому використанні вони здатні завдати шкоди здоров'ю. Наприклад, відкладатися в нирках у вигляді солей. Також при нагріванні меланін виділяє в повітря отруйні речовини.
Пипидастр
Популярна на заході яскрава волоть для прибирання пилу останнім часом прижилася і в нашій країні. Вона працює так: волокна волоті електризуються і притягують порошинки. Але ефект недовго. Після декількох разів використання волоть не буде збирати пил, а буде розганяти її по дому. В результаті пил просто осяде на інших поверхнях.
Чистячі засоби з хлоркою
Раніше хлорка вважалася найкращим засобом для дезінфекції. Хлоркою мили підлоги, стіни, меблі в школах, лікарнях та інших громадських установах. Використовувалися хлорвмісні засоби і в домашньому господарстві.
Хлорка (або гіпохлорит натрію) — отруйна сполука. Цей засіб вбиває бактерії, але і шкодить людині: при попаданні на шкіру речовина може викликати опік, а пари небезпечні для легенів і слизової.
Хлоркою можна мити сантехніку, але не меблі. Предмети меблів на фабриці часто покривають захисною плівкою, а хлорка ж цю плівку пере. В результаті меблі тьмяніють і швидше брудняться.
Багато сучасних чистячих засобів містять в своєму складі більш щадні речовини, такі як амонієві сполуки або неіоногенні і катіонні ПАР. Добре замінюють хлорку такі натуральні засоби, як перекис водню або сода. А в якості дезінфекції поверхонь краще використовувати спиртові розчини.
Поролонові губки
Поролонова губка стала першою помічницею господині. Їй зручно мити посуд, чистити м'які меблі, протирати поверхні. Однак ця річ є головною рознощицею бактерій по дому. Поролонові губки, особливо ті, які використовуються для миття посуду, майже весь час знаходяться у вологому стані. А якщо однією губкою миють всі поверхні, то бактерії рознесуться по всьому будинку.
Щоб продовжити "життя" губки, господині нерідко миють її господарським милом, кип'ятять і вимочують в хлорці, але це марно: мікроби все одно залишаються всередині. Максимальний термін використання губки — 1-2 тижні. Після її варто замінити новою.
Джерело: ukr.media