Риба без води

Мармурові рівулуси здатні пару місяців жити без води і при цьому залишатися активними.

Невелика тропічна рибка, що мешкає в мангрових заростях Північної та Південної Америки, може прожити близько 60 днів без води. Так, мармурові рівулуси знаходять притулок в неглибоких калюжах, які утворилися, наприклад, в крабових норах або шкаралупі від кокосових горіхів. Але коли їх місце проживання висихає, вони селяться в впали деревах. До потрібного місця риби дістаються стрибками, відштовхуючись хвостом від землі, і таким же способом потрапляють в дерева через отвори, зроблені комахами.

На суші й у мармурових рівулуси відбуваються зміни в зябрової морфології, і їхні зябра перестають функціонувати. Після цього дихання риби здійснюється через шкіру, і тварина стає здатне довго утримувати вологу і поживні речовини в своєму організмі. Однак як тільки мармуровий рівулуси знову опиняється у воді, він починає дихати за допомогою зябер.

За словами вчених, протягом тижня, проведеної на суші, у цих риб зовсім не знижується швидкість метаболізму, і вони залишаються досить активними.

Втім, мармурові рівулуси примітні не тільки здатністю жити без води тривалий час. Ці рибки – гермафродити, і можуть продукувати як яйцеклітини, так сперматозоїди, відкладаючи запліднені собою ж яйця.

Цікаво, що деякі інші риби теж можуть жити без води. Наприклад, лягушковий кларіевий сом, що населяє водойми на південному сході Азії, може перебувати на суші протягом багатьох годин. А деякі Дводишні риби, що мешкають у водоймах Австралії, Південної Америки та Африки (зокрема протоптер ), здатні жити поза водою, але в тільки в стані спокою. Таким чином, ніякі інші відомі науці риби не можуть жити без води так довго, як мармурові рівулуси, і залишатися при цьому активними.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь