Що таке кульова блискавка, наскільки вона небезпечна і як поводитися людині під час грози

Вона може спуститися з хмар, з'явитися в повітрі або виплисти через дерева, інформує Ukr.Media.

Кульова блискавка — незвичайне рідкісне явище у вигляді вогняної кулі, вивчити яке не виходить до кінця. Навіть температура плазмового кулі досі не визначена і коливається від 100 до 1000 градусів С, а всі дослідження ґрунтуються лише на свідченнях очевидців, які стверджують, що не відчували спеку, перебуваючи неподалік від блискавки.

Існувати вогненна куля здатна довгий час. Переміщаючись, вона може несподівано змінювати напрямок або зависнути в повітрі на кілька хвилин, а може різко піти в сторону з пристойною швидкістю.

Розмір буває різним. Зазвичай він коливається від 10 до 20 см в діаметрі, але бувало, що блискавка досягала в розмірі двох метрів. Колір буває і помаранчевим, і білим, і навіть чорним, а може взагалі змінюватися, при цьому люди, які бачили, як виглядає кульова блискавка, кажуть, що всередині вона складається з нерухомих деталей.

Чим небезпечна кульова блискавка?

Про кульову блискавку щось сказати дуже важко — вона практично не вивчена. Вважається, що зіткнення з нею надзвичайно небезпечне, так як вогненна куля, яка переповнена електрикою, може вбити юдину, яка знаходиться поруч або стати причиною вибуху.

Кульова блискавка досить рідко вибухає, але якщо це відбувається, то рідина, яка знаходиться неподалік, випаровується, а метал і скло плавляться.

За свідченнями очевидців, кульова блискавка зазвичай з'являється в грозу і штормову погоду, але були зафіксовані випадки її появи і в сонячний день. В приміщення блискавка може проникнути не лише через відкрите вікно, очевидці розповідали, що вона несподівано проникала в будинок з розеток або маленьких щілин, після чого знову приймала початкову форму.

Що робити, зустрівшись з кульовою блискавкою?

  • Головне, зберігати спокій, побачивши вогненну кулю, і не робити різких рухів. Блискавка дуже чутлива до будь-яких завихрень повітря і може послідувати за ним.
  • Спокійно і повільно звернути з шляху руху кулі, намагаючись триматися від нього якнайдалі. Не можна при цьому повертатися спиною.
  • Якщо блискавка опинилася в кімнаті, спокійно підійти до вікна і відкрити його, щоб блискавка могла вилетіти на вулиці слідом за рухом повітря.
  • Не можна нічого кидати в вогненна куля. Такі дії можуть, навпаки, спровокувати вибух.

Наостанок варто сказати, що в цей час саме існування кульових блискавок поставлене під питання: через брак фактичних даних багато фізиків вважають, що кульова блискавка — це чергова легенда. Ніхто досі не зміг пояснити природу явища або довести її існування, але людей, які стверджують, що бачили щось подібне, можна знайти тисячі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь