Що трапляється з рибами, коли до океану потрапляє блискавка?

Напруга блискавки досягає 50 мільйонів вольт, а сила струму сягає 100 тисяч ампер. Такі великі значення можуть нашкодити всьому живому навколо. Але що відбувається, коли блискавка б'є у водойми, інформує Ukr.Media.

Насправді молекули води не пропускають струм. Проте властивості різко змінюються, якщо у ній з'являються різні домішки — іони солей.

Наприклад, чиста дистильована вода, що продається в аптеках, є діелектриком. Але якщо розлити цю воду по столу, то вона вбере частинки речовин з його поверхні, вуглекислий газ з повітря і різко підвищить свою електропровідність.

При ударі струмом заряджені іони, захоплені рідиною з довкілля, передають молекулам води заряд. Таким чином, чим брудніша вода, тим краще вона проводить струм. Очевидно, що у морській воді розчинено безліч солей.

Лише 3.5% складу морської води — це солі. Але навіть такий невеликий відсоток робить її чудовим провідником електрики.

Значить, удар блискавки повинен нашкодити всьому живому у водоймі на багато кілометрів навколо. Але чи справді так відбувається?

Вдаривши у воду, блискавка почне рухатися не вузькою лінією, як у небі. Натомість вона рівномірно розподілиться по всій водоймі у вигляді напівсфери, що розширюється в глибину.

Іншими словами, 100 тисяч ампер розійдуться на всі боки і не завдадуть великої шкоди по всьому об'єму океану. Небезпечною зоною буде лише епіцентр радіусом трохи більше 10 метрів. Що далі від удару блискавки розташована риба, то менше заряду вона отримає. У цьому випадку тотальної загибелі морських тварин не станеться.

До речі, американські вчені досліджували частоту виникнення блискавок і дійшли висновку, що на суші вони трапляються вдесятеро частіше, ніж над просторами океану.

Також морські жителі знають про небезпеку шторму та розважливо йдуть на безпечну глибину. Тому переживати за них не варто: вони залишаться неушкодженими після удару блискавки у воду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь