Сон в одному ліжку з коханою людиною важливий для нашого здоров’я

Хороший, відновлюючий сили сон можливий, коли ми відчуваємо себе в повній безпеці. У дитинстві в ролі захисників виступали наші батьки. У дорослому житті – наші партнери, інформує Ukr.Media.

У рамках одного зі своїх досліджень, Емре Селджук (Emre Selcuk), професор соціальної і вікової психології з Близькосхідного технічного університету Анкари, виявив: «Уважний партнер, здатний захистити і заспокоїти тоді, коли нам це потрібно – ось найефективніший спосіб знизити рівень стресу та тривоги».

Результати ряду інших досліджень дозволили зробити наступний висновок: «Спільний сон з коханою людиною пов'язаний з деякими незручностями. Але переваги переважують всі ці невеликі недоліки».

Навіть якщо ваш партнер страшно хропе, штовхається або намагається відібрати у вас ковдру, сон в одному ліжку з ним все одно має свої переваги. Такі люди живуть довше і зі здоров'ям у них менше проблем, ніж у тих, хто звик спати на самоті.

Такої ж думки дотримується Венді М. Троксел. Вона вважає, що з психологічної точки зору, переваги спільного сну стоять всіх можливих незручностей.

Троксел і її колеги проводили дослідження, яке тривало понад 10 років. Вони виявили, що жінки, які перебувають у стабільних тривалих відносинах, засинають швидше і рідше прокидаються по ночах, ніж самотні жінки.

Отже, ось 10 незаперечних переваг спільного сну з коханою людиною:

Ви відчуваєте себе в безпеці

Коли ви спите в одному ліжку з коханою людиною, ви відчуваєте себе в безпеці. Почуття захищеності, в свою чергу, позначається на тривалості вашого сну і його якості.

Люди, що перебувають у відносинах, сплять більш глибоким сном, якщо вони сплять в одному ліжку. Цей факт сьогодні вже ні для кого не є секретом.

Ви засинаєте швидше

Коли ви спите на самоті, у вас є час подумати перед сном про все, що турбує. Ділячи ложе зі своєю другою половинкою, ви моментально забуваєте про всі свої тривоги і занепокоєння. Це науково доведено.

Все тому, що людина відчуває себе захищеною. Їй спокійно поруч з коханим. Як наслідок, вона засинає швидше.

Зниження рівня тривоги і стресу

Письменниця і журналістка Андреа Пітерсен в одній зі своїх статей для Wall Street Journal розповіла про вельми цікавий факт. Вона стверджує, що під час сну поруч з коханою людиною рівень кортизолу в нашому організмі знижується, натомість відбувається викид окситоцину (також відомого, як «гормон любові»).

Науково доведено, що цей гормон знижує рівень тривоги. А чим менше ми переживаємо і тривожимося, тим менше ймовірність інфаркту та інших серйозних проблем зі здоров'ям.

Ефективне знеболювальне

Пітерсен говорить про ще один цікавий факт. Сон в одному ліжку з коханою людиною не тільки сприяє виробленню окситоцину, але і приводить до зниження кількості цитокінів. Цитокіни – це група білків і пептидів, що впливають на запальні процеси в організмі і на гостроту/інтенсивність болю.

Присутність поруч коханої людини полегшує фізичну біль. Словом, сон в одному ліжку – це потужний знеболювальний засіб натурального походження.

Наступного разу, коли у вас заболить голова, не тягніться за таблетками. Просто приляжте поряд з партнером, візьміть його за руку і спробуйте заснути. Повірте, ефект здивує вас.

Такий сон надає сили

Прокидаючись поруч з коханою людиною, ви відчуваєте себе щасливими і повними сил. Все тому, що ви відчуваєте себе в безпеці, ви виспалися і відпочили.

Ви виглядаєте молодше

У своїй книзі «Секрети супермолодості» шотландський нейропсихолог Девід Уїкс пише:

«Сон поруч з коханою людиною, обійми омолодити вас. Ви будете виглядати мінімум на 10 років молодше. Низький рівень гормону стресу в крові призводить до того, що ваше тіло природним чином починає молодіти. Ви самі відчуваєте себе молодшими».

Нормалізується кров'яний тиск

Девід Гамільтон, лікар, експерт з питань доброти і автор книги «Чому доброта корисна для людства» (Why Kindness Is Good for You), розповів виданню Daily Mail про дослідження, що проводилися вченими з університету Північної Каліфорнії. Основну увагу було зосереджено на якості сну. Крім цього, фіксувалося кількість обіймів.

Дослідники порівняли два параметри – тиск і рівень окситоцину в крові. У підсумку був зроблений наступний висновок: жінки з найвищим рівнем окситоцину в крові – це жінки, у яких немає проблем з тиском. Окситоцин запобігає звуження кровоносних судин.

Ви створюєте ідеальні умови для сну

Під час сну температура тіла знижується. Тепло, що виходить від тіла коханої людини, не дасть вам замерзнути. Наталі Даутович, професор психології і співробітник Національного Фонду Сну (National Sleep Foundation), говорить: «Засинаючи під однією ковдрою з партнером, ми створюємо комфортні умови для нашого сну».

Спільний сон зміцнює імунну систему

Чим частіше ви ділите ліжко з коханою людиною, тим частіше ви маєте фізичну близькість. А це зміцнює нашу імунну систему. Дослідження на цю тему проводилося вченими університету Уїлкс (Пенсільванія).

До участі в дослідженні були запрошені пари, які регулярно займаються любов'ю перед сном. У підсумку був зроблений висновок про те, що ці люди досить рідко простуджуються або хворіють на грип. Організм виробляє антитіла, які позитивно позначаються на роботі імунної системи.

Ви вдосконалюєте зв'язок з коханою людиною

Результати досліджень дозволили зробити висновок про те, що сон в одному ліжку зміцнює взаємозв'язок між люблячими людьми. Це одна з найбільших переваг спільного сну.

Прокидаючись вранці, ви відчуваєте самотність і смуток? Настав час знайти людину, яка готова розділити з вами своє життя і своє ліжко. Людину, поряд з якою вам буде добре спати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь