SpaceX почало будівництво другого прототипу Starship

Компанія SpaceX почала будівництво другого орбітального прототипу другої щаблі системи Starship and Super Heavy. Глава компанії Ілон Маск підтвердив цю інформацію, а також розповів, що прототипи будуть створюватися різними командами інженерів, які, все ж таки, будуть обмінюватися інформацією про хід робіт та інженерними ідеями, інформує Ukr.Media.

SpaceX кілька років працює над проектом надважкої ракети-носія, яка дозволить компанії виконувати пілотовані польоти на Місяць і Марс, а також замінить ракети сімейства Falcon для запуску супутників та інших застосувань. Характеристики проекту істотно змінювалися протягом роботи над ним. У поточній конфігурації він передбачає створення двоступеневої ракети під назвою Starship and Super Heavy, де Starship — назва другого ступеня та одночасно пілотованого космічного корабля, а Super Heavy — назва першої сходинки. Обидві ступені будуть багаторазовими та зможуть після запуску повертатися на Землю, приземлившись на космодром або морську платформу подібно до того, як це роблять перші щаблі Falcon 9 і Falcon Heavy. При поверненні обох ступенів ракета зможе виводити на низьку навколоземну орбіту вантажі масою понад 100 тонн.

Компанія планує відпрацьовувати технології, що використовуються в проекті, на декількох прототипах. У січні вона завершила будівництво першого прототипу під назвою Starhopper, призначеного для випробовування системи реактивної посадки після запуску. Аналогічним чином SpaceX відчувала систему посадки першого ступеня Falcon 9 на прототипі Grasshopper. Поки Starhopper пройшов два вогневі випробовування в прив'язаному до стартового комплексу стані, проте очікується, що в найближчі тижні компанія приступить до повноцінних випробуванням зі зльотом і посадкою.

Крім цього весною SpaceX почала створювати прототип Starship для орбітальних польотів на споруджуваному космодромі компанії на півдні штату Техас. Тепер стало відомо, що паралельно з будівництвом прототипу в Техасі інша команда інженерів компанії створює аналогічний прототип недалеко від космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. Спочатку це помітив один з користувачів NASASpaceFlight, а потім інформацію підтвердив глава SpaceX Ілон Маск. На фотографії можна бачити циліндричний сегмент корпусу, виконаний зі сталі.

Маск також розповів, що команди будуть працювати незалежно один від одного, але будуть ділитися здобутим досвідом, зокрема і невдалим, і ідеями щодо подальшого будівництва. Мета такого підходу полягає у виявленні найбільш ефективної команди.

Варто відзначити, що подібний підхід з одночасним створенням двох або більшої кількості прототипів нерідко застосовується при створенні космічних апаратів, авіаційної техніки та інших сферах, особливо в проектах, у яких застосовуються нові технічні рішення. Проте зазвичай це передбачає або будівництво різних апаратів для державного тендеру або будівництво двох ідентичних апаратів однією командою інженерів на випадок відмови одного з них. Наприклад, таким чином були побудовані марсоходи «Спірит» і «Оппортьюніті», а також «Кьюріосіті», копія якого залишилася на Землі і допомогла протестувати нову техніку буріння після відмови у бура апарату на Марсі.

Очікується, що перший орбітальний політ Starship відбудеться у 2020 році. У грудні 2018 року Ілон Маск оцінив шанси, що компанія вкладеться в цей термін, у 60% і зазначив, що вони підвищуються через зміни, внесені в проект ракети.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь