Спеціальна голка допоможе пінгвінам комфортно жити в умовах потепління

Іранський архітектор Саджад Навіді опублікував проєкт інноваційної системи, яка контролюватиме танення льодів в Антарктиді. Вона складається з двох компонентів: на крижаній поверхні розташується захищена від вітру голка, де пінгвіни будуть збиратися в групи і грітися, інформує Ukr.Media.

Під ним архітектор запропонував помістити систему охолодження. За задумом, вона повинна отримувати енергію від загойданих за рахунок хвиль маятників і контролювати температуру поверхні і води. Кожен маятник буде здатний визначати, яку з голок потрібно охолодити, і потім автоматично прикріплятиметься до ділянки льоду, що тане. Навіді впевнений, що таким чином система виявиться здатною підтримувати комфортну для пінгвінів температуру — приблизно 45 градусів нижче нуля.

Саджад Навіді розробив "систему захисту пінгвінів" у рамках французького архітектурного конкурсу Фонду Жака Ружері. Проєкт посів сьоме місце в номінації "Інновації для океану". Архітектор сподівається, що його концепт втілиться в життя і допоможе створити більш комфортне середовище для імператорських пінгвінів.

Експерти відзначили, що технології, подібні до цієї, в майбутньому покажуть, наскільки далеко може зайти людина в дослідженні Антарктиди. За їхніми словами, пінгвіни вже почали пристосовуватися до зміни клімату, але втручання людей здатне перешкодити адаптації тварин. Так, загроза утворення занадто товстого крижаного покриву може відштовхувати пінгвінів вглиб континенту, все далі від океану — їх єдиного джерела їжі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь