Телекінез, привиди та йоги: як виникла наука парапсихологія та які дивні явища вона вивчає

Парапсихологія виникла завдяки бажанню людей науково пояснити деякі абсолютно незрозумілі, що виходять за грань розуміння, явища, які відбуваються досить часто в різних частинах земної кулі. Сьогодні мало хто відноситься до її досліджень серйозно. Однак, на зорі свого виникнення парапсихологія сприймалася як один із напрямів науки, інформує Ukr.Media.

Протягом багатьох століть на всі питання, що стосуються життя і смерті, потойбічного світу, ангелів і демонів, знаходила відповіді релігія. Всі люди сприймали надприродні речі як належне, не замислюючись про їх походження. Все змінилося з виникненням в XIX столітті особливих організацій, які досліджують дивні людські здібності і паранормальні явища.

Перша така організація виникла в кінці XIX століття в Лондоні, називалася вона «Товариством психічних досліджень». У діяльності цих організацій брали участь відомі вчені свого часу, у тому числі і співробітники багатьох іменитих університетів.

Згодом популярність парапсихології росла, при цьому подібні спільноти почали з'являтися по всьому світу. У США, в університеті Дюка, під керівництвом Джозефа Райна була створена лабораторія, що займається вивченням екстрасенсорики. Саме Райн вперше вжив термін «екстрасенсорика». Разом зі своїми студентами він проводив дослідження так званого «шостого чуття», використовуючи спеціально створену ним колоду карт.

Водночас в СРСР публічно спростовувалося будь-яке існування парапсихологічних явищ. Та держава таємно фінансувала дослідження в цій області.

Попри загальний скептицизм, парапсихологія продовжує розвиватися як наука. В цей час існує безліч феноменів, вивченням яких займається парапсихологія.

Телепатія

Здатність передавати інформацію виключно силою думки, не вступаючи у фізичний контакт. Дуже простим прикладом такого зв'язку можна назвати ту ситуацію, коли собака за деякий час до приходу господаря нетерпляче чекає його біля дверей.

Ясновидіння

Здатність передчувати події, які відбудуться в майбутньому. У стародавні часи існувало безліч прикладів цього явища, а людей з такими здібностями шанували і називали провидцями або оракулами.

Телекінез

Рух об'єктів у просторі зусиллям думки. Дуже часто такі здібності розцінювалися критиками як всього лише вуличні фокуси, спритність рук.

Психометрія

Здатність бачити минуле за допомогою контакту з предметом. Екстрасенс Стефан Оссовецкім розповів про життя і побут населення в доісторичні часи після зіткнення з кремнієвим інструментом, якому було більше десяти тисяч років. Сказане ним було перевірено і підтверджено істориками.

Читання аури

Здатність визначати душевне і фізичне здоров'я за кольором і станом аури людини.

Привиди і полтергейсти

Існує безліч свідчень про загадкові переміщення предметів; звуки, яким не можуть знайти логічного пояснення. Можливо, ці явища є доказом існування паралельного світу, населеного духами.

Левітація

Здатність силою концентрації уваги підняти своє тіло або предмет над землею. Навіть у католицькій вірі існує багато прикладів, коли святі, фокусуючи свою енергію, могли левітувати.

Білокація

Явище, коли людина з'являється одночасно у двох місцях. Таке явище, як астральна проєкція, коли людина залишає своє фізичне тіло і подорожує по Всесвіту, є прикладом білокаціі.

Спіритизм

Зв'язок із потойбічним світом і спілкування з духами за допомогою медіума. В середині XIX століття було досить модною розвагою бути присутнім на спіритичному сеансі одного з місцевих медіумів.

Лозоходство (біолокація)

Пошук корисних ресурсів (золота, нафти, води) під землею за допомогою спеціального маятника або розгалуженої гілки. За деякими даними, гілки мають бути зроблені з певного виду дерева — ліщини або верби.

Навколосмертні переживання

Спогади людини, яка пережила клінічну смерть: ширяння над своїм тілом, розмови з померлими родичами, тунель світла. Всі ці приклади досить часто зустрічаються в практиці, але поки єдине припущення — це незвичайна реакція мозку на екстремальну ситуацію.

Йога

За допомогою дихальних вправ, медитацій, поз деякі люди здатні трансформувати своє тіло, внаслідок чого можуть зупинити всі процеси життєдіяльності, а також залишити своє тіло і подорожувати по інших світах.

Прахлад Джані — відомий йог, який стверджував що нічого не їсть і не п'є з восьми років. Правдивість цього факту була перевірена та підтверджена за допомогою медичних досліджень.

У нашому світі ще є дуже багато явищ, яким вчені не змогли знайти пояснень, але це зовсім не означає, що вони не існують. У що вірити, а у що ні — кожен повинен вирішити для себе сам.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь