В який час доби найкраще мити вікна після зими, щоб вони блищали

З настанням весни у кожної господині додається новий пункт у списку важливих справ по дому — відмити вікна після довгої зими. Виконати його прагнуть в перший же теплий і сонячний день. Проте деякі фахівці вважають це помилкою і стверджують, що головне у цій справі — вибрати правильний час, інформує Ukr.Media.

Коли найкраще мити вікна?

Не дивно, що домогосподарки вважають за краще братися за миття вікон, коли на вулиці тепло. Так і ризик застудитися мінімальний, і для настрою приємніше. Проте фахівці радять дотримуватися іншого правила і не мити вікна, коли у вікно світить яскраве сонце.

Найкраще братися за миття вікон або рано-вранці, або після заходу сонця. Справа в тому, що сонячні промені, що падають на вікна, прискорюють висихання води та миючих засобів. У результаті на вікнах залишаються розводи, яких будь-якій господині хотілося б уникнути. З цієї причини фахівці радять мити вікна в похмурі, але не дощові дні.

В якій послідовності мити вікна?

Фахівці рекомендують починати мити вікна зовні, а потім переходити на зовнішню сторону, дотримуючись наступної послідовності:

  • Змочити бруд. Пройтися вологою серветкою необхідно з двох сторін стулки по рамі, склі та підвіконні.
  • Нанести миючий засіб, спочатку відмити грубі забруднення з рам і підвіконня, потім — зі скла.
  • Протерти вологою ганчіркою та прибрати зайву вологу скребком-водосгоном із гумовою смужкою;
  • Протерти поверхні чистою серветкою.
  • Нанести засіб для чищення скла і ретельно протерти скло до блиску.
  • Протерти підвіконня спочатку з миючим засобом, потім вологою ганчіркою і сухою серветкою.

Фахівці також звертають увагу на те, що в сучасних склопакетах не рекомендується мити фурнітуру та ущільнювач — останній сильно пересихає та розтріскується від зайвої вологи, особливо з додаванням побутової хімії.

Якими підручними засобами користуватися для миття вікон?

Досягти ідеальної чистоти вікон господаркам допоможуть і «бабусині» засоби. Так, видалити сильні забруднення зі скла можна за допомогою водяного розчину оцтової есенції або лимонної кислоти. Необхідно дотримуватися пропорції: на 1 склянку води — 2-3 столові ложки оцту або лимонної кислоти.

Видалити плями допоможе також розчин крохмалю з водою — 1,5 столова ложка крохмалю на 1 літр води або суміш зубної пасти та крейди, розведені до однорідної кашки.

Позбутися жирних плям і вапняного нальоту на склі допоможе звичайний чорний чай з лимоном: 1 пакетик чаю заварюють у 3 літрах води і додають півлимона.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь