В Норвегії з’являться підводні тунелі

Норвегія – країна гориста, тому перетинати її досить складно. Щоб хоч якось оптимізувати транспортні сполучення, уряд змушений йти на будівельні авантюри: від «прорізання» гір до зведення підводних мостів. На цей раз норвежці планують впровадити інноваційний інфраструктурний проект. Коштувати він буде $40 млрд, а його "фішка" – підводний тунель, інформує Ukr.Media.

Підводна магістраль буде пролягати на глибині 30 м. А відповідальний за проект державний орган «Норвезьке управління автомобільних доріг» (NPRA), який планує завершити його будівництво до 2050 року.

Як кажуть конструктори, термін «плаваючий» вводить швидше в оману. Насправді ці бетонні тунелі будуть прикріплені до дна за допомогою тросів, а зверху будуть підтримуватися понтонама. Проходити така «транспортна труба» буде по всьому південно-західного узбережжя Норвегії.

Розробники розповідають, що вирішили цей тунель «втопити», так як на підводному рівні морські хвилі втрачають свою потужність, тому навіть під час шторму розгойдувати таку трубу практично не буде. Але, як відзначають інженери, найбільші ризики можуть підстерігати конструкцію, коли у ній, приміром, вибухне машина або на неї наткнеться підводний човен. Тому левова частка часу на будівництво – це випробовування тунелю на міцність.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь