Вчені пояснили, чому після плачу людина відчуває полегшення

Незважаючи на причини сліз, людина, яка виплакалася, практично завжди отримує полегшення. Експерти з'ясували чому так відбувається, інформує Ukr.Media.

Дехто помилково вважає, що плакати може лише людина. Однак чимало досліджень показали, що багато тварин, включаючи слонів і горил, також можуть "лити сльози". Плач — це спосіб, що допомагає людям не лише заспокоїтися, але й спілкуватися. Немовлята за допомогою плачу повідомляють своїм батькам, що їх щось турбує і їм потрібна допомога. Дорослі ж люди за допомогою плачу нерідко також привертають до себе увагу, кажучи тим самим, що їм потрібна підтримка.

У дослідженні 2015 року фахівці з'ясували, що люди, які можуть добре виплакатися, рідше піддаються впливу негативних емоцій. Аналіз проведених раніше досліджень показав, що саме сльози допомагають позбутися від емоційної напруги. Дослідники встановили, що у сльозах, які виділяються під час плачу, міститься достатньо високий вміст гормонів, що спонукають мозок до вироблення ендорфінів. Як відомо, ці речовини допомагають полегшувати біль і викликати гарний настрій. А ось сльози, які виділяються під впливом диму, цибулі або інших зовнішніх подразників, такого полегшення не приносять.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь