Вчені виявили зв’язок між розміром ноги і тривалістю життя

На тривалість життя впливає безліч факторів. Звичайно, досягти довголіття допомагають правильне харчування, достатні фізичні навантаження і відсутність шкідливих звичок. Однак є і не настільки очевидні аспекти, інформує Ukr.Media.

Шведські вчені з'ясували, що від розміру ноги може залежати, скільки проживе людина.

Як пов'язаний розмір ноги і тривалість життя?

Вчені зі Швеції проаналізували тривалості життів 800 чоловіків і жінок з усієї країни. З'ясувалося, що між віком смерті і розміром ноги існує закономірність.

Наприклад, в середньому жінки з розміром 40-41 доживали до 66-70 років. А у чоловіків, які померли в 67-69 років, був 46-48 розмір ноги. Якщо розглянути таблицю співвідношення, можна помітити, що тривалість життя більша у людей із середнім розміром ноги (42-43 розмір у чоловіків і 36-37 у жінок).

Розмір ноги і правда впливає на довголіття?

Проте вчені відзначили, що не можна розраховувати виключно на результати дослідження. Хоча і спостерігається певна закономірність, не можна нехтувати іншими факторами, що впливають на тривалість життя.

Дослідники стверджують, що роботу можна було б вважати абсолютно вірною, якби всі люди, про яких йдеться в дослідженнях, вели здоровий спосіб життя і не мали ніяких захворювань.

Від чого ще залежить тривалість життя?

Щорічно публікують безліч досліджень на тему довголіття.

Наприклад, вчені з Іспанії у 2015 році з'ясували, що жінки живуть довше за чоловіків через гормони. Жіночий гормон естроген підвищує активність генів, що відповідають за довголіття. Також він допомагає виводити з організму холестерин, що знижує ризик серцево-судинних захворювань. У той час як чоловічий гормон тестостерон, зазвичай, підштовхує чоловіків на різні ризиковані дії — бійки, їзду на великій швидкості, екстремальні види спорту і т. д.

Нідерландський нейробіолог Дік Свааб з'ясував, що на тривалість життя також впливає обмін речовин і розмір головного мозку. Про результати своїх досліджень він пише в книзі "Ми — це наш мозок: від матки до Альцгеймера". Чим активніший мозок, тим більші його розміри і, як стверджує вчений, тривалість життя. Крім того, стимуляція мозку допомагає уникнути хвороби Альцгеймера.

Хоча на тривалість життя впливають різні фактори, не варто повністю покладатися на гормони або розмір ніг. Забувати про активний спосіб життя і правильне харчування в будь-якому випадку не варто — вони то вже точно допоможуть довше зберігати молодість тіла і бадьорість духу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь