З яких причин з віком у людей змінюється колір очей

Райдужна оболонка ока не менш унікальна, ніж відбитки пальців. Крім того, вона відіграє важливу функціональну та естетичну роль. Ми можемо помітити, як у людей з віком змінюється колір очей, інформує Ukr.Media.

З якої причини виникає це явище?

Чому колір очей змінюється у дитинстві

Людей, у яких колір очей постійно змінюється під впливом внутрішніх і зовнішніх факторів, медики називають хамелеонами. Вчені так і не змогли достеменно з'ясувати механізм цього явища. Вони пов'язують подібні зміни з функціонуванням двох систем: ендокринної та центральної нервової.

Чому колір очей змінюється у дитинстві

Очі починають змінювати свій колір після нашого народження. Це природний процес: спочатку вони каламутно-сірі або світло-зелені, а вже за півроку починають темнішати через концентрацію меланіну. Свій остаточний колір вони набувають приблизно до першого року життя дитини, а ось відтінок райдужки формується до 5-10 років. Протягом усього часу на процес впливає вміст меланіну.

Вчені виділяють три основні чинники, під впливом яких формується колір очей — це меланін, расові ознаки і генетика. Причому в останньому випадку неможливо на 100 % передбачити, якого кольору будуть очі у дитини.

Чому змінюється колір очей у дорослому віці

У дорослому віці очі можуть змінювати колір з двох причин: зовнішніх і внутрішніх, фізіологічних. До перших належать: стан погоди, рівень освітленості, температура повітря, навколишнє оточення і навіть колір одягу на людині. Чим світліші очі, тим більше вони схильні до коливань кольору.

Фізіологічні фактори, у свою чергу, можна розділити на природні (вони не небезпечні для здоров'я) і патологічні. До перших вчені відносять емоції (стрес, гнів і радість впливають на райдужку) і сльози (відтінки стають більш насиченими). А ось до других — цілий список захворювань, деякі з яких носять екзотичні назви. Отже, до них належать: Синдром Далена-Фукса (хронічний негранулематозний увеїт), синдром Познера-Шлоссмана (глаукомоциклічний криз), синдром Горнера, пігментна глаукома, меланома райдужної оболонки та лімфома.

Кожне з них впливає на колір очей: вони стають більш світлими, або більш тьмяними, а іноді і різнокольоровими. Крім того, захворювання можуть зачіпати центральну нервову систему і у критичних випадках призводити до втрати зору.

Якщо ви раніше не помічали зміни кольору очей, то прослідкуйте за собою — за яких обставин виникає цей процес. Не виключено, що причини можуть бути зовнішніми або внутрішніми, але у здорових межах. Якщо вам важко знайти відправну точку, відвідайте офтальмолога, який проведе обстеження і визначить ваш стан.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь