Звідки пішла заборона на прання та інші домашні справи в неділю

Сучасні люди, що працюють по 8 годин 5 днів на тиждень, більшість домашніх справ вважають за краще відкладати на вихідні. Прибирання, прання, приготування їжі — все це куди зручніше робити в суботу та неділю, ніж в будні. Однак існує думка, що займатися домашніми справами в неділю категорично не можна. Звідки пішла заборона?

Історія прикмети

Заборона на недільне прибирання безпосередньо пов'язана з Біблією. Згідно зі священною книгою, займатися будь-якою фізичною працею в шостий день тижня — гріх. В Ізраїлі, наприклад, ця заборона вийшла на законодавчий рівень: щотижня люди святкують шабат, інформує Ukr.Media.

Але чому не можна прибирати в неділю, якщо йдеться про шостий день тижня? Все досить просто. У Біблії саме субота завершує тиждень. У сучасному світі тиждень закінчується в неділю, тому саме цей день варто присвятити відпочинку.

Під заборону потрапляє не тільки прання. У сьомий день тижня не можна прибирати, готувати, та й взагалі займатися будь-якою фізичною працею. Вітається лише праця духовна: похід до церкви, молитви, відвідування хворих.

Чи варто слідувати забороні

Ніякого логічного обґрунтування у цієї прикмети немає. Чи варто їй слідувати? Залежить від того, у що ви вірите. Якщо ви можете організувати свій тиждень так, щоб повністю звільнити неділю від справ, то відпочинок явно піде на користь. Якщо ж ви не можете перекласти домашні справи на інший день, то не варто переживати, ніяких проблем від прибирання або прання в неділю не буде. До будь-яких біблійних заборон потрібно ставитися адекватно і слідувати їм тільки в тому разі, коли вони не заважають нормальному життю.

Грішно, коли хтось нехтує церковним святом і пропускає Божественну службу заради ліні, користі або ще чогось подібного. Погано, коли людина може провести неділю або свято з сім'єю, з дітьми, але нехтує цим. Однак і в такому разі робота сама по собі, хоча б і в свято, не гірше порожнього проводження часу і вже, звичайно, краще гріховного вбивства часу в пияцтві, розпусті, азартних іграх і т. п.

Заборона на прання та інші домашні справи в неділю — біблійна, тому слідувати її чи ні — вирішувати вам. Якщо це не заважає вашому життю, то в останній день тижня можна відпочити. А якщо у вас багато справ і в Бога ви не вірите, то немає нічого поганого в тому, щоб слідувати планам.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь