Екологи оголосили 2 серпня «всесвітнім днем екологічного боргу», бо саме цього дня вичерпався цьогорічний умовний запас відновлювальних природних ресурсів. Про це свідчать дані американської екологічної організації Global Footprint Network (GFN), пише DW.
Під час підрахунків екологи порівняли споживання людьми відновлюваних ресурсів зі здатністю планети відновлюватись та поглинати відходи, зокрема вуглекислий газ.
Експерти зазначили, що якби усі люди на планеті жили так марнотратно, як у Німеччині, то день екологічного боргу настав би ще 4 травня.
Для порівняння, у 2022 році людство почало жити в «екологічний кредит» на 5 днів раніше — 28 липня.
«На перший погляд, складається враження, що у 2023 році люди витратили менше ресурсів, ніж у 2022 році, але екологи з GFN підкреслюють, що це лише примарний прогрес», — йдеться у матеріалі.
За словами представниці GFN Аманди Діп, ситуація з «екологічним боргом» майже не змінюється протягом десяти років. Поки остаточно незрозуміло, як вплинуло зниження економічної активності через COVID-19 або зусилля з декарбонізації енергетики на споживання ресурсів.
Зазначимо, через підрив Каховської ГЕС Україна втратила приблизно 14,4 кубокілометра води, що становить 35% річної норми стоку річки Дніпро.
Укргідроенерго ставить перед собою завдання якнайшвидше відновити та підняти рівень води в Каховському водосховищі до рівня 12, 7 метра, що забезпечить роботу водозабору для ЗАЕС та інших водозаборів на березі водосховища.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua