Такі статистичні дані наводить Державна служба України з етнополітики та свободи совісті на запит від Громадське.
Представники Держетнополітики зазначили, що від 24 лютого 2022 року вже 884 релігійні громади Української православної церкви (що перебуває в єдності з РПЦ) об’єднались із Православною Церквою України.
Водночас у Державному управлінні не мають інформації про кількість священнослужителів, які змінили приналежність. Згідно з повідомленнями Православної Церкви України, за перший місяць війни до її складу офіційно приєдналися 28 громад з різних областей України.
Троїцька церква в Ірпені наприкінці жовтня приєдналася до ПЦУ. Фото: Ірпінська міська рада.
Збори та голосування вірян за вихід з російської церкви в Ірпені. Фото: Ірпінська міська рада
Для громад, які бажають розірвати зв’язки з МП та ввійти до ПЦУ, Синод Православної церкви України ухвалив порядок прийняття. ПЦУ закликала ієрархів та духовенство УПЦ МП дотримуватися Томоса про автокефалію.
На початку війни Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій (Березовський) засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну, висловивши підтримку українським військовим і звернувся до президента рф володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть перестала згадувати під час богослужінь ім’я кирила як свого патріарха.
Але Апеляційний суд Києва визнав приналежність УПЦ МП до Російської православної церкви.
Нагадаємо, що за даними соцопитування 70% українців підтримують заборону діяльності УПЦ (МП).
Також декілька місяців тому стало відомо, що за останній рік жодна парафія УПЦ (МП) в Києві не перейшла на релігійний бік Православної церкви України.
19 жовтня Верховна Рада ухвалила заборону УПЦ МП у першому читанні.
Також наприкінці жовтня центральний храм міста Ірпінь перейшов до ПЦУ.
До теми: Перша служба пройшла у храмі Покрови Пресвятої Богородиці в Бортничах, який перейшов до ПЦУ.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua