І це не унітаз: лікарі розповіли про найбрудніші речі у квартирі

Багато побутових предметів — джерело зарази, небезпечної для людини, попереджають лікарі, назвавши шість найбрудніших поверхонь домашнього вжитку, інформує Ukr.Media.

Грибки та бактерії без спеціального обладнання виявити складно, але вони тисячами живуть скрізь. Коли шкідливих мікроорганізмів стає забагато, це може спричинити хворобу.

Сміттєве відро та унітаз, як прийнято вважати, до списку найбрудніших предметів не входять. Небезпека чекає на нас на інших поверхнях, попередили фахівці.

Які предмети потребують особливої чистоти.

Обробні та дошки для сервірування

Стають небезпечними одразу після першого використання. Ніж дряпає поверхню, і в поглибленнях починають швидко розмножуватись бактерії. Варто обов'язково виділити різні дошки для м'яса, риби, овочів, фруктів та хліба.

Кухонні губки та ганчірки для посуду

Найнебезпечніші в домашньому побуті. Краще використовувати одноразові рушники для кухні, а губки міняти щотижня.

Стільниці

Рекомендується щодня обробляти антибактеріальним засобом. Залишки їжі, краплі води чи солодких напоїв прибирати одразу.

Ручки холодильника та дверей

Там живуть цілі колонії шкідливих бактерій. Рідко хто протирає ці поверхні щодня, адже діти часто хапаються за них немитими руками, зазначили лікарі. Необхідно періодично протирати ручки дезінфікуючим засобом.

Зубні щітки

Після використання щетинки залишаються вологими, а це для мікроорганізмів ідеальне місце існування. Стоматологи радять міняти зубну щітку кожні три тижні.

Електронні пристрої

Комп'ютерна клавіатура, пульт від телевізора та мобільний телефон поступово накопичують бруд. З кожним дотиком до цих предметів переносимо мікроби на інші предмети в будинку. Телефон — найкращий друг стафілококів, які провокують розвиток шкірних інфекцій, харчових отруєнь та інших небезпечних станів, підсумували експерти.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь