8 тривожних сигналів високого естрогену

Естроген є основним жіночим гормоном, який відповідає за розвиток та регуляцію репродуктивної системи та особливостей, таких як ріст волосся, грудей та менструальний цикл. Дуже важливо контролювати його і утримати його на нормальному рівні, оскільки надмірний рівень естрогену може викликати онкологічні захворювання у жінок, інформує UkrMedia.

Ми вирішили розказати вам про попереджувальні ознаки надмірного естрогену у жінок.

Причини надмірного продукування естрогену

На сьогоднішній день нам не важко збільшити наш рівень естрогену, тому що він міститься в продуктах харчування з токсичними пестицидами, гербіцидами та гормонами росту. Будьте обережні, коли ви купуєте продукти в супермаркеті: перевірте опис і де вони були вироблені.

За винятком цих причин, можуть бути й інші причини, пов'язані зі способом життя:

 • Надмірне споживання алкоголю та ліків;
 • Серцева недостатність, діабет, ожиріння та підвищений артеріальний тиск;
 • Стрес;
 • Ознаки високого естрогену у жінок

  Зверніть увагу на ці ознаки і не соромтеся звернутися до лікаря, якщо ви знайдете те, що турбує вас. Якщо ваш рівень естрогену високий, ви можете відчувати потенційні симптоми:

  Набряк і чутливість грудей

  Багато жінок відчувають зміни в грудях під час місячного циклу та вагітності, тому що груди дуже чутливі до гормонів. Якщо у вас виникають болі в грудях або якщо ви помітили, що вони набрякли більше, ніж звичайно, це може бути через високий рівень естрогену.

  Перепади настрою

  Естроген впливає на ваш психічний стан та емоції. Ці почуття нагадують симптоми передменструального синдрому. Ви можете відчувати депресію або тривогу, і ваші емоції можуть бути загострені без вагомих причин.

  Фіброзні утворення в грудях

  Якщо у вас є надлишок естрогену, в ваших грудях можуть формуватися ущільнення. Утворення може бути болючим. Не вагайтеся негайно звернутися до лікаря, якщо ви знайшли ущільнення у грудях.

  Втрата волосся

  Зазвичай це чоловіча проблема, але коли ваш організм виробляє занадто багато естрогену, ви можете почати страждати від сильного випадіння волосся більше, ніж зазвичай. Це навіть може спричинити депресивний стан. Але ви повинні пам'ятати, що випадіння волосся також сильно залежить від вашого способу життя.

  Збільшення ваги

  Ви не переїдаєте і не лежите на дивані цілодобово, але ви помітили, що область стегон стає все більшою. Це може бути ознакою надмірного естрогену. Ви також можете страждати від здуття живота і не скидати вагу, навіть перебуваючи на дієті.

  Нерегулярний менструальний цикл

  Це має бути важливим знаком для жінки, якщо її цикл завжди був регулярним, і раптом він приходить рано чи запізнюється. Менструальний цикл регулюється рівнем гормонів у вашому організмі, і якщо є дисбаланс одного, весь менструальний цикл може зруйнуватися.

  Ви почуваєтесь виснаженими весь час

  Якщо у вас виникають проблеми зі сном, ви можете відчувати себе виснаженими весь час. Це нормально. Але якщо ви помітили, що ви втомилися більше, ніж зазвичай, а ваш спосіб життя не змінився, це може бути попереджувальним знаком того, що вам потрібно перевірити рівень гормонів.

  Проблеми зі сном

  Надмірний рівень естрогену також може викликати різні проблеми зі сном. Ви можете бути надто активними і не могти заснути, або навпаки, ви можете постійно почуватися сонним. Зверніть увагу, якщо ваші звички сну раптово змінилися без будь-яких вагомих причин..

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь