Бурчання в животі: на які хвороби може вказувати подібне явище

Питання, чому бурчить в животі, цікавить багатьох. Це неприємне явище може проявити себе в будь-який момент. Як правило, в самий невідповідний час, інформує Ukr.Media.

Найпоширенішою причиною є звичайне почуття голоду. Природно, що бажання поїсти змушує шлунок бурчати і причому часом досить голосно. Відбуватиметься це може як вранці, так і протягом усього дня. Особливо, якщо у людини є звичка не снідати.

Другий випадок бурчання здатний виникнути на тлі сильного переїдання. Особливо якщо людина довго не їла і нарешті добралася до кухні. Найчастіше це явище виникає через вживання жирної і важкої їжі

Проте, гастроентерологи вважають, що бурчання в животі може вказувати і на наявність різних хвороб, які вражають травну систему.

Якщо людина стикається з рідкісними епізодами бурчання в животі, то хвилюватися не варто. Інша справа, коли почастішало бурчання, або його проява протягом тривалого часу, або ж бурчання з гучним звуком, якого не спостерігалося раніше, — це тривожний сигнал. У таких випадках потрібно обов'язково звертатися за консультацією.

Якщо в животі бурчить постійно і голосно, то варто поговорити з лікарем про дослідження шлунково-кишкового тракту на предмет захворювань, таких як гастрит, виразкова хвороба, холецистит, панкреатит, ентерит.

Бурчання може бути як після приймання їжі, так і ночами. У цих випадках також потрібно записатися на прийом до фахівця. Бережіть себе!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь