Ці прості звички допоможуть вам боротися з деменцією

Всім нам хочеться жити довго і щасливо — і, бажано, при здоровому глузді. Хвороба Альцгеймера як одна з найчастіших форм деменції — це захворювання мозку, яке повільно руйнує пам'ять та навички мислення. Зрештою, здатність виконувати найпростіші завдання може стати практично неможливою, інформує Ukr.Media.

Причини хвороби Альцгеймера

Точна причина виникнення та розвитку недуги досі до кінця не з'ясована. Однак кількість хворих з кожним роком все збільшується, а поріг віку знижується, на жаль. Очікується, що до 2050 року кількість дорослих, які живуть із деменцією зараз, може потроїтися до 153 мільйонів. І від хвороби не застрахований взагалі ніхто, але зайнятися профілактикою варто замолоду. Отже, як зберегти гостроту розуму зараз і до старості.

Ходіть швидше

Якщо ви хочете, щоб ваш мозок працював у швидкому темпі, викладайтеся на повну. Бадьорої прогулянки до офісу достатньо, щоби значно знизити ймовірність розвитку деменції. Вчені з'ясували, що ризик розвитку захворювання вищий у тих, хто ходить повільніше і з часом знижує швидкість.

Навчайтеся чогось

Достатньо витратити всього 10 хвилин на день на вивчення нової навички, щоб не допустити зниження когнітивних здібностей. Не знаєте, що вивчати? Спробуйте французьку, арабську, китайську — та хоч санскрит. Вивчення другої (третьої, п'ятої) мови ефективніше у боротьбі з деменцією, ніж будь-які доступні ліки.

Будьте позитивнішими

Люди, які цинічно ставляться до незнайомих людей, втричі частіше стикаються з когнітивним спадом через додатковий стрес, який вони вносять у повсякденне життя. А воно вам потрібне?

Посмійтеся

Деменція не терпить односкладових фраз. Якщо ви сміятиметеся 20 хвилин на день, це захворювання з більшою ймовірністю обійде вас стороною. Перегляд пристойного ситкому щодня забезпечить достатню кількість сміху, щоб знизити рівень гормону стресу кортизолу, який сприяє зниженню когнітивних здібностей.

Засинайте раніше

Дослідження показало, що сон менше 6 годин призводить, як ви вже здогадалися, до недоумства. То як же найкраще боротися з майбутнім когнітивним хаосом? Підтримуйте природний режим сну, щоб перестати задаватися цим питанням.

Ні, таблетки не допоможуть: снодійні препарати можуть викликати деменцію, блокуючи дію нейротрансмітера сну ацетилхоліну. Мораль: п'ємо перед сном молоко чи ромашковий чай, медитуємо чи м'яко розтягуємось — і не пізніше 22.30 — під ковдру!

Здорові зуби

Підтримуючи здоров'я ротової порожнини в хорошому стані, ви зможете боротися з деменцією. Люди, які забувають користуватися зубною ниткою, є носіями бактерії Porphyromonas Gingivalis, яка пов'язана з когнітивними порушеннями. Запишіться на чищення зубів сьогодні — можливо, це найрозумніше, що ви зробите цього тижня.

Не забувайте друзів

Кухоль-другий пива (чарка супу або чашка чаю) з приятелями корисна не тільки для обговорення останніх результатів футболу або геополітичних ексцесів. Комунікабельні люди зберігають нейронні зв'язки мозку до глибокої старості. Більше того, ті, хто щодня проводив час у колі друзів, знизили ризик зниження когнітивних здібностей на 75%.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь