Часті позиви сечовипускання вночі можуть свідчити про серцеву недостатність і гіпертонію

Якщо ви часто прокидаєтеся вночі, щоб сходити в туалет, це може бути ознакою гіпертонії, говорить нове дослідження. Часте нічне сечовипускання, яке називається ніктурія, асоціюється і може бути одним з ранніх симптомів застійної серцевої недостатності, інформує Ukr.Media.

Як правило, людина повинна безперервно проспати від 6 до 8 годин щоночі. Однак ті, хто часто прокидається, щоб помочитися, не мають нормального циклу сну. Є багато причин, чому ви можете вставати, щоб сходити в туалет:

  • високе споживання рідини;
  • кофеїн або алкоголь перед сном;
  • малий об'єм сечового міхура;
  • високий кров'яний тиск;
  • не лікований діабет (тип 1 і тип 2);
  • вагітність;
  • затримка води;
  • апное сну;
  • доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) у чоловіків.
  • деякі ліки, такі як діуретики, серцеві глікозиди, демеклоциклін, літій, метоксифлуран, фенітоїн, пропоксифен і надлишок вітаміну D.

Нове дослідження було представлено 30 березня 2019 року на 83-х щорічних наукових зборах Японського суспільства тиражів. У цьому дослідженні брали участь 1882 людини, з них в середньому 1295 осіб вставали, щоб мочитися, принаймні, один раз за ніч.

Ті, хто вставав, щоб помочитися, принаймні, один раз за ніч, мали на 40 % більший шанс гіпертонії. Гіпертонія є фактором ризику багатьох захворювань, включаючи хвороби серця, інсульт, хвороби нирок і серцевої недостатності.

В Японії, де проводилося це дослідження, вкрай необхідно додатково підкреслити зв'язок між високим споживанням натрію і високим кров'яним тиском. Середнє споживання солі в Японії становить близько 10 г на день. Це більш ніж удвічі перевищує середнє споживання солі в світі, яке становить 4 грами на день.

Надмірне споживання солі і високий кров'яний тиск є ключовими факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань, інсульту і серцевої недостатності. Тому є сенс у скороченні/виключення продуктів з високим вмістом натрію, що надходять з упакованих і оброблених продуктів.

Попередні дослідження вже показали цей зв'язок, що дієта з високим вмістом солі пов'язана з більш частим сечовипусканням вночі. Ходити в туалет час від часу протягом ночі цілком нормально, однак, якщо ви ходите два або більше разів, це може свідчити про стан вашого здоров'я.

Якщо ви страждаєте ніктурією, проконсультуйтеся з лікарем. Усунення її першопричини може врятувати життя.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь