Чи доцільно давати собаці риб’ячий жир?

Відомо, що собакам не можна жирну рибу, але риб'ячий жир, який одержують з деяких її сортів, можна.

Однак, даний продукт слід давати в дуже обмеженій кількості, інакше замість користі, можна нашкодити улюбленому вихованцю, інформує Ukr.Media.

Слід пам'ятати, що рибу не можна замінювати риб'ячим жиром, який є харчовою добавкою, а не повноцінним продуктом. Він містить велику кількість вітаміну D, а також вітаміни А і Е, омега-3 жирні кислоти.

Риб'ячий жир отримують з печінки тріски, а також із скумбрії, оселедця, м'язової маси лосося та деяких інших жирних морських риб. Слід зазначити, що з лосося отримують лососеве масло, а не жир. І багато собаківників віддають перевагу саме маслу, так як воно краще засвоюється.

Навіщо собакам риб'ячий жир

Цуценятам даний продукт дають для зміцнення імунітету, профілактики рахіту, нормального росту і розвитку.

Рекомендується давати риб'ячий жир собакам, які страждають на артрит, артроз або інші захворювання суглобів. При даних захворюваннях жир надає зміцнювальний, знеболюючий ефект. Собаківники відзначають, що після прийому даної харчової добавки у тварин, які страждають від захворювань суглобів, спостерігалися поліпшення рухливості, минала кульгавість.

Риб'ячий жир собакам дають для поліпшення якості шерсті, здоров'я шкіри, профілактики захворювань серцево-судинної системи.

Як і скільки риб'ячого жиру давати собаці

Риб'ячий жир підмішують у їжу в невеликій кількості. Дозу визначають з урахуванням маси тіла вихованця. Оптимальне дозування — 0,5-1 столова ложка риб'ячого жиру в день. Деякі собаківники підмішують жир тільки в сир, для кращого засвоєння кисломолочного продукту. Таким чином, дають цю харчову добавку кілька разів на тиждень. При щоденному курсі, харчову добавку дають тільки під час ранкового годування.

Цуценятам риб'ячий жир дають з двомісячного або однорічного віку (тут кожен вирішує сам, але багато хто не радить давати його, якщо цуценя не досягло одного року), починаючи з кількох крапель, поступово збільшуючи дозу до 1 столової ложки в день. Літнім собакам дають в меншій кількості для зниження навантаження на печінку.

Дорослим здоровим собакам можна не давати риб'ячий жир, а замінити його комплексом вітамінів, і то у випадку, якщо тварина харчується натуральними продуктами, а не готовим сухим кормом (якісним), в якому часто вже містяться всі необхідні вітаміни.

Курс починають восени-взимку, продукт підмішують в їжу протягом 3-х місяців. Рекомендується проходити курс двічі на рік.

Риб'ячий жир не можна собакам, у яких спостерігається розлад шлунку, а так ж є проблеми з печінкою. У деяких собак харчова добавка викликає алергію, а також може стати причиною діареї. Якщо у вихованця алергія на саму капсулу, то слід перейти на рідкий риб'ячий жир (деякі проколюють оболонку, видавлюючи її вміст).

Не рекомендується давати собакам риб'ячий жир, отриманий з печінки тріски, т. як. в ньому великий вміст вітаміну А, і його передозування загрожує серйозними наслідками. Крім того, від нього може розвинутися гастрит при згодовуванні у великій кількості. Передозування жиророзчинних вітамінів призводить до ряду інших захворювань, наприклад до випадання шерсті.

Вітамін D, що міститься в риб'ячому жирі засвоюється погано, при цьому у різних собак відсоток засвоюваності різний. Наприклад, в одних він засвоюється на 50%, а в інших на 10%.

Разом з риб'ячим жиром слід давати вітамін Е, т. як. перший пригнічує синтез вітаміну Е в організмі.

Дана харчова добавка сприяє підвищенню апетиту, що може призвести до перегодовування вихованця.

Якщо собаці регулярно дають вітаміни, зокрема А, D, Е, то включати риб'ячий жир в раціон не слід, оскільки собака буде отримувати надлишок вітамінів. Як відомо, надлишок вітамінів в організмі небезпечніше, ніж їх недолік.

Згадування про риб'ячий жир присутні в старій літературі, більшість орієнтуються на це, забуваючи, що в ті роки було складно дістати вітаміни, не було різноманітності вітамінних комплексів, які в сьогодні наявні в широкому асортименті на полицях аптек. Тому, враховуючи всі особливості даної харчової добавки, слід відповідально підійти до питання «Включати чи не включати риб'ячий жир в раціон собаки?». Багато господарів воліють не ризикувати, і дають своїм вихованцям не чистий риб'ячий жир, а більш збалансовані, комплексні препарати, призначені спеціально для собак.

Підводячи підсумок, відповіддю на питання «Чи можна собакам давати риб'ячий жир?» буде — так, але в помірних кількостях.

Як вибрати риб'ячий жир

При купівлі слід вивчати склад, звертати увагу на те, з якого жиру отримано продукт. Найбільш безпечний продукт, отриманий з м'язового (риб'яче масло) жиру. Корисних кислот повинно бути більше 15%. В складі не повинно бути додаткових добавок у вигляді лимона, розмарину, які виступають в якості природних консервантів.

Риб'ячий жир для собак має бути високого ступеня очищення.

Потрібно звертати увагу на умови зберігання в аптеці, зоомагазині. Якщо продукт зберігався в теплі і світлі, то, швидше за все він вже зіпсований.

Риб'ячий жир продається в капсулах і в рідкому вигляді. В капсулах він найбільш зручний, не пахне, не розливається, довше зберігається, але у деяких собак може бути алергія на складові оболонки. Що стосується запаху, то більшість собак із задоволенням вживають біодобавку незважаючи на її неприємний запах.

Купити риб'ячий жир для собак можна в ветеринарній аптеці або клініці, зоомагазині або в звичайній аптеці. Якщо в інструкції вказане дозування тільки для людей, то собакам слід давати добавку за дитячою схемою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь