Чи корисно вживати воду під час і після прийняття їжі

Багато передач про здорове харчування кажуть, що під час і після їжі не можна пити воду. У цьому твердженні є свій міф і реальність, інформує Ukr.Media.

Що відбувається з їжею і водою в шлунку

Як тільки людина збирається скуштувати їжу, у неї відразу починається травний процес і в роті з'являється слина. Під час їжі, їжа змішується зі слиною, яка має всі ферменти для кращого перетравлення їжі. Після подрібнення зубами, їжа потрапляє в шлунок, а там перемішується з шлунковим соком.

Шлунку потрібно витратити 4 години, щоб повністю переварити з'їдену їжу, через цей час утворюється хумус, який йде в кишківник і віддає організму всі необхідні речовини. Рідина в шлунку не затримується надто довго, вже через 10 хвилин 300 мл потрапить в кишківник. Виходить, випита рідина разом з їжею, не створює в шлунку море, вона проникає через їжу, зволожує її і залишає шлунок.

Можна чи не можна пити воду після приймання їжі

Ще в дитинстві багатьох батьки змушували запивати їжу. Рідина, яка надходить разом з їжею, розм'якшує її і покращує секрецію шлункового соку, внаслідок чого відбувається швидке перетравлення їжі. Запиваючи їжу, можна поліпшити роботу кишківника і запобігти здуття живота.

Є ще інша думка на цей рахунок — вода під час їжі завдає шкоди організму. Вода, яка надходить під час їжі, сприяє розбавленню шлункового соку, внаслідок цього відбувається порушення процесу перетравлювання їжі. Все це в кінцевому підсумку призводить до появи різних хвороб ШКТ.

Фахівці провели ряд досліджень, які показали, що пити воду під час їжі можна, але запивати їжу слід певним способом. Воду можна пити не тільки під час їжі, а й після неї. Рідина, потрапляючи в шлунок, практично відразу його покидає і йде в дванадцятипалу кишку, при цьому шлунковий сік не розріджується.

Важливо звернути увагу на температуру води, яку людина п'є під час їжі. Якщо запивати їжу холодною водою, то через 20 хвилин весь вміст у шлунку піде з нього. За цей час організм людини не зможе засвоїти всі необхідні речовини, в результаті, погано перетравлена їжа відправиться в кишківник, де почнеться бродіння. Все це призводить до проблем ШКТ. Краще пити воду кімнатної температури.

Чи можна пити воду під час їжі

Вживання води за трапезою не призведе ні до чого поганого. У даному разі вода буде сприяти розм'якшенню їжі і допоможе її швидко перетравлювати. Важливо не пити воду в момент пережовування, ковтання їжі, оскільки вона повинна повністю просочитися слиною, де містяться всі необхідні ферменти.

Якщо під час приймання їжі людина буде робити паузу, щоб випити води, це буде сприяти уповільненню вживання їжі. Зрештою людина їсть набагато менше і не переїдає. Тим, хто ще з дитинства звик запивати їжу водою або чаєм, не варто хвилюватися, адже в цьому немає нічого поганого. Дослідження не показали жодних змін кислотності шлункового соку від вживання якого-небудь напою.

Температура води так само не грає настільки важливу роль, головне, щоб вона не була крижаною і занадто гарячою. Шлунку досить пари хвилин для того, щоб нагріти або охолодити її.

Через який час пити воду після їжі

Думки на рахунок того, коли пити воду, розходяться, одні стверджують, що можна відразу після їжі, а інші твердять, що тільки через 40-60 хвилин. Питво принесе користь у випадку, коли рідина потрапить в порожній шлунок, тому багато людей п'ють воду після їжі. Вода бере участь у всіх процесах обміну і не порушує всмоктування корисних речовин.

Після вживання морозива, воду можна пити через 20-30 хвилин. Вода буде давати відчуття ситості і дозволить зберегти фігуру в хорошій формі. Якщо не випити води, то через деякий час захочеться з'їсти ще чогось шкідливого. Після вживання ягід, фруктів і овочів, пити воду можна через 30 хвилин.

Після макаронів, хлібобулочних виробів, злакових, тушкованих овочів і бульйону, пити можна через 40-60 хвилин, цього часу буде достатньо на перетравлення їжі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь