Чи можна вагітним їсти часник і цибулю на ранніх термінах: до чого це може призвести

Вагітні жінки нерідко замислюються про своє харчування, щоб правильно скласти раціон в різні терміни. Є продукти, які на ранніх термінах можуть завдати шкоди. Серед таких виділяють часник і цибулю, інформує Ukr.Media.

Вживання цибулі та часнику в різні триместри вагітності

На ранніх термінах вагітності плід є особливо вразливим, тому майбутній мамі бажано їсти тільки свіжу і якісну їжу.

Медики радять майбутнім мамам скоротити вживання цибулі і часнику залежно від терміну вагітності. На ранніх термінах, а особливо під час першого триместру варто їсти часник і цибулю в розумних межах, зловживати не можна. Вся річ у тім, що в цей період жіночий організм занадто вразливий і потребує всіх корисних речовин, які є в даних продуктах.

При всьому цьому необхідно дотримуватися обережності, оскільки при будь-яких проблемах, що з'явилися, від цибулі та часнику потрібно відмовитися. Допустимою вважається норма часнику 1-2 зубчики на добу, а цибулі — четвертинка.

У другому триместрі обидва продукти не принесуть ніякої шкоди, оскільки до цього часу плід вже захищений. Потрібно буде тільки орієнтуватися на свій стан і переносимість цих овочів. Дозволяється їсти по 2 зубчики часнику в день, а цибулі — половинку.

На пізніх термінах вагітності варто зовсім звести до мінімуму вживання даних продуктів або ж зовсім прибрати з раціону. Крім того, що вони викликають печію, так ще можуть привести до розрідження крові і спровокувати кровотечу під час пологів.

Якщо ж сильно хочеться з'їсти часник або цибулю, то краще їх запекти в духовці — так вони збережуть всі корисні речовини, а їх смак стане більш ніжним.

Користь часнику і цибулі для вагітних

Цибуля і часник роблять позитивний вплив на імунітет, а також захищають організм від вірусів і мікробів. Для жінок в положенні ці продукти є кращим лікувальним і профілактичним засобом, який дозволяє захистити від застуди, бактерій і грибків.

Під час виношування дитини жіночі органи працюють з підвищеним навантаженням. Дані продукти тонізують серцевий м'яз, приводять у норму ритм і надають спазмолітичну дію. Часник попереджає появу тромбів і холестеринових бляшок. При цьому продукт допомагає зберігати сили і підвищувати стресостійкість.

Якщо у вагітної жінки постав вибір між цибулею, часником і ліками під час застуди, то їй краще віддати перевагу народним продуктам.

Шкода цибулі та часнику для вагітних

Цибулю і часник відносять до категорії гострих прянощів, які здатні підвищувати тонус матки. Але поки що не були зафіксовані випадки викидня після вживання даних продуктів.

Ці дві прянощі мають занадто насичений смак і є сильним алергеном, тому тим, у кого є непереносимість або алергія, необхідно це брати до уваги. Крім того, зазначені продукти можуть викликати печію і хворобливі відчуття в області епігастрії.

Часник здатний зменшувати в'язкість крові, тому тим, хто схильний до носових кровотеч, під час виношування дитини не варто налягати на нього. Страви, які сильно присмачені часником, викликають спрагу і провокують появу набряків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь