Чи можна застудитися через дощ, чи через переохолодження, та як уникнути хвороби?

Зимовий сезон — це час, коли спостерігається зростання респіраторних інфекцій, інформує Ukr.Media.

У цей час набагато легше заразитися грипом та ГРВІ, оскільки люди проводять більше часу в закритих приміщеннях, контактуючи один з одним. Передача вірусів від людини до людини відбувається в так званій «зоні дихання», коли люди перебувають за 90-100 см один від одного.

Іншою причиною підвищення ризику зараження респіраторними інфекціями є нижча вологість, яка не тільки дає змогу вірусам довше зберігатися, а й довше залишатися в повітрі.

Експерти, фахівці з інфекційних захворювань та епідеміологи, кажуть, що за нижчих температур і вологості віруси, які спричиняють грип та ГРВІ, живуть довше.

Чи можна застудитися, потрапивши під дощ, залишаючись довго в мокрому одязі чи взуті? Ні, це міф. Захворіти на грип, ГРВІ, бронхіт або пневмонію неможливо тільки через те, що ви потрапили під дощ або через переохолодження. Причиною цих захворювань є віруси або бактерії (у випадку з пневмонією). Так, наші бабусі й дідусі були впевнені, що в погану погоду найкращим варіантом буде залишитися вдома, щоб не промокнути й не захворіти, пов'язуючи холодну й дощову погоду із захворюваннями. Однак слід пам'ятати, що причинно-наслідковий зв'язок не може ототожнюватися з хронологічним, тобто після цього — не означає через це. Таким чином, захворіти на застудні захворювання можна незалежно від погоди та сезону.

Відомо, що середньостатистична доросла людина хворіє на застудні захворювання 2-3 рази на рік, діти хворіють дещо частіше. Більшість людей застуджується восени, взимку або навесні.

Чи є насправді сезон грипу? Грип циркулює цілий рік, проте найчастіше він поширений восени та взимку. Є думка, що назва захворювання насправді може бути посиланням на італійську фразу «грип ді фреддо», що означає «вплив холоду». Однак при заморозках вірус грипу досить швидко інактивується. Також вірус грипу більш заразний за низької вологості, хоча в тропіках грип часто асоціюється з дощовими сезонами й може мати піки як взимку, так і в літні місяці.

Нестача сонячного світла в холодні місяці також несприятливо впливає на нашу імунну систему.

Чи можна знизити ризик застудних захворювань? Найкращий спосіб уникнути застуди — регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд, а також не торкатися брудними руками обличчя, очей, носа або рота.
Бажано уникати тісного контакту з тими, хто кашляє і чхає, а також регулярно дезінфікувати використовувані поверхні, наприклад, дверні ручки. Також слід одягатися за погодою, дотримуватися повноцінного харчування, багатого всіма необхідними макро- та мікронутрієнтами, пити достатньо рідини, намагатися уникати перенапруження, як фізичного, так і психічного.

Якщо вам усе ж таки не пощастило, і ви захворіли на грип чи ГРВІ — залишайтеся вдома, щоб не лише не заразити інших людей, а й уникнути можливих важких ускладнень.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь