Чи справді відмова від кави може принести користь вашому здоров’ю

Кофеїн — речовина, яка швидко засвоюється організмом, досягаючи свого піку впливу вже через дві години після вживання. Однак для його повного виведення з організму потрібно до 9 годин. Цей компонент легко розчинний у воді та жирах, що дає змогу йому проникати в різні тканини тіла, інформує Ukr.Media.

Згідно з рекомендаціями для дорослих, добова доза кофеїну не повинна перевищувати 400 мг, що приблизно еквівалентно чотирьом чашкам кави. Перевищення цієї норми може викликати м'язове тремтіння, нудоту, головний біль і прискорене серцебиття.

Відмова від кофеїну може провокувати головні болі та втому через толерантність до цієї речовини в організмі, що розвивається. Кофеїн зв'язується з певними рецепторами в мозку, сповільнюючи появу втоми. Однак у разі припинення його вживання кількість цих рецепторів зростає, що призводить до посилення втоми та появи головного болю. Вплив кофеїну на рецептори також може тимчасово підвищити чутливість до болю.

Крім цього, кофеїн впливає на якість сну, особливо якщо його вживати після обіду або ввечері, оскільки він уповільнює вивільнення мелатоніну, гормону, відповідального за втому. Це може призвести до порушень сну і збільшення втоми наступного дня.

Скорочення або повна відмова від кофеїну також може поліпшити настрій і знизити тривожність. Це може бути пов'язано з поліпшенням якості сну, оскільки його нестача може посилити тривожність.

Ба більше, відмова від кофеїну може допомогти в боротьбі з печією і розладами шлунка, оскільки кофеїн сприяє виробленню кислоти в шлунку і послаблює стравохідний сфінктер, що може спричинити печію.

Крім того, відмова від кави може позитивно позначитися на стані зубів.

Слід також зазначити, що експерти рекомендують не вживати каву одразу після пробудження, оскільки в цей час рівень кортизолу, гормону стресу, найбільш високий. Кава стимулює вироблення цього гормону, тому її краще пити після того, як рівень кортизолу знизиться.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь