Чим небезпечні в’єтнамки і шльопанці та як правильно підібрати літнє взуття

Кожна жінка знає, що часто ходити на підборах шкідливо: ноги відчувають неабияке навантаження, після чого ввечері гарантовано біль у стопах і литках. Тому багато хто робить вибір на користь зручності, носячи кожного дня взуття на плоскій підошві. Особливо влітку, коли ноги швидше набрякають. Але експерти застерігають: від невдало підібраного взуття без каблука можуть розболітися не лише ноги, але також поперек, шия і голова, інформує Ukr.Media.

Як усе пов'язано в організмі

У тілі все взаємопов'язано, у першу чергу, за рахунок м'язів. Вони з'єднуються в м'язові ланцюжки, що починаються на кінчиках пальців ніг і рук і через все тіло йдуть до черепа. Складовою частиною цих ланцюгів виступають внутрішні органи і кістки. Не дивно, що коли порушується робота однієї з ланок, це відбивається на функціонуванні всього ланцюга.

Не повірите, але від добре підібраного взуття залежить не лише наш образ в цілому, але і тонус м'язів ніг, спини і шиї! Здавалося б, де прямий зв'язок? Але тіло людини — єдина система. Всі органи і відділи взаємопов'язані, а тому порушення в одному відділі можуть позначитися на функціонуванні організму в цілому.

У чому небезпека в'єтнамок

Літо — найнебезпечніший період, оскільки саме в ці місяці люди найчастіше носять взуття на плоскій підошві. Шльопанці, в'єтнамки — популярне літнє взуття. Здавалося б, не жарко і зручно. Однак, варто пам'ятати, що шльопанці потрібні тільки в конкретній ситуації — для походу на пляж, у басейн, в аквапарк, чи в лазню. В них можна долати виключно короткі відстані. Це стосується і улюблених багатьма дівчатами в'єтнамок. Ходити в них цілими днями безперервно неприпустимо! Та й ви самі, напевно, пам'ятаєте це відчуття ниючих після тривалої прогулянки ніг. Але ж ви не на підборах ходили, а на плоскій підошві. Як це пояснити?

Щоб утримувати шльопанці на нозі, вам доводиться трохи згинати пальці. Це означає, що стопи постійно знаходяться в напруженому стані. Оскільки при цьому вони не отримують відпочинку, перенапруження переходить вгору: на гомілки, стегна, поперек, шию і голову. Звідси в кінці дня з'являються больові відчуття у спині, головні болі.

Більше того, через тривале і сильного напруження у м'язах гомілки накопичуються продукти обміну, а це також викликає хворобливість.

Людський організм дуже мудро влаштований: що ви йому даєте, те й отримуєте. Якщо не дбати про комфорт стоп та підбір зручного і правильного взуття, ви отримаєте відповідь у вигляді больових відчуттів і дискомфорту у всьому тілі. Плоске взуття не підходить для тривалого ходіння в ньому по асфальту. Воно не дає стопам необхідної опори. Регулярне носіння подібного взуття може обернутися розвитком плоскостопості, тромбофлебіту, формуванням міжхребцевої грижі.

Яким має бути літнє взуття?

  • Залиште шльопанці і в'єтнамки для відпустки. На постійній основі можна носити сандалі та босоніжки. Головне, щоб ремінці тримали і носок, і п'яту. Зверніть увагу на різницю у висоті між носком і п'ятою. Вона повинна бути не менше 2 см — такий підйом корисний для стопи. Це правило стосується і вибору балеток.

  • Підошва повинна бути в міру м'якою і гнучкою. Взуття — не надмірно жорстким. При цьому підошва не повинна бути занадто тонкою, інакше ви будете відчувати кожен камінчик під ногами.

  • Стопи і пальці не повинні напружуватися, утримуючи взуття на нозі.

  • Ширина підошви повинна збігатися з шириною стопи. Якщо у вас широка нога, не купуйте вузьке взуття — дискомфорт під час носіння і додаткове навантаження гарантовані.

  • Взуття на високих підборах не варто носити довше двох-трьох годин на день. В ідеалі висота каблука не повинна перевищувати 6 см.

Якщо у вас є такі порушення, як сколіоз, плоскостопість, то тим більше треба вибирати максимально комфортне взуття. Не потрібно "добивати" і без того викривлений організм: необхідно зняти напругу, а не створювати додаткове навантаження. До речі, давно ви знімали взуття і бігали босоніж по траві? Скиньте шльопанці і пройдіться босоніж на галявині в парку і подаруйте ногам масу позитивних відчуттів!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь