Чому ліки, що випускаються у формі капсул, не слід відкривати та приймати без оболонки?

Чи доводилося вам після прийому пігулок замислюватися, чому таблетки раніше були кругленькі без оболонок, а тепер ось такі. Ну напевно, щоб всередину упакувати порошок, який краще буде всмоктуватися всередині людини. А якщо розкрити цю капсулу і випити порошок, як раніше в пакетиках пили?

Виявляється вкрай не рекомендується так робити і ось чому.., інформує Ukr.Media.

Деякі люди вважають, що оболонка капсули — лише елемент пакування, розкривають її і вживають тільки вміст. Але цього робити не можна! По-перше, прийом лікарської речовини, яка часом є дуже агресивною по відношенню до шлунково-кишковому тракту, може завдати шкоди. Не забувайте про це! Адже оболонка капсули створена для того, щоб слизові оболонки стравоходу і шлунку не були пошкоджені.

По-друге, ліки упаковують у капсули з метою збереження всіх їх унікальних властивостей. Річ у тому, що спеціальна оболонка капсули володіє стійкістю до руйнівної дії кислоти шлунка. Зроблено так спеціально для того, щоб лікарська форма могла безперешкодно оминути кислотне середовище шлунка і почати працювати вже в тонкому кишківнику, де середовище лужне.

Інакше кажучи, прийом ліків без "бронежилета" може звести нанівець цілющу дію капсули. Ліки просто не надійдуть до області всмоктування, де є умови для їх засвоєння, — дія ліків буде нейтралізована кислотою.

Одним словом, капсулі без оболонки не обійтися — вона захищає від передчасного і марного, а, в деяких випадках і шкідливого, всмоктування.

Раніше футляр для капсул виготовляли виключно з желатину. Але наука не стоїть на місці, і тепер оболонку майструють з пуллулана і гіпромелози.

Пуллулан — це водорозчинний полісахарид, одержуваний шляхом ферментації. А гіпромелоза виготовляється з целюлозної сировини. Такі оболонки для капсули абсолютно нешкідливі для людини, легко розчиняються у кишківнику. Вони здатні маскувати смак або запах конкретних лікарських сполук. Деякі капсули мають у складі оболонки спеціальні допоміжні речовини, призначені для зміни швидкості пересування капсули по ШКТ з метою вивільнення лікарських речовин в заданому місці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь