Чому тиша така важлива для нашого мозку? — пояснюють вчені

І хоча часом у всьому цьому є своя магія, але сила і краса тиші набагато чарівніша, інформує Ukr.Media.

Сьогодні вранці я вимкнула удома всю техніку і почала прибирати. З якоїсь причини я відчула, що мені це потрібно. Спочатку тиша здавалася такою чіткою і ясною, що в мене по тілу пішли мурашки. Я нарешті змогла мислити чіткіше. І це навело мене на думку: чому я не роблю це частіше? А ще я задумалася про те, як сильно впливає вся ця зовнішня стимуляція на роботу мозку.

У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала доповідь, в якій назвала шум сучасною чумою. У цій доповіді було сказано про "неспростовні докази того, що схильність до впливу шуму згубно позначається на здоров'ї людей".

Сучасні технології постійно бомбардують нас звуками. Вдома їх джерелами є відеоігри, телевізори, комп'ютери, планшети, розумні колонки, музика, кондиціонери тощо. На вулиці ви чуєте сигнали машин, шум поїздів, відбійних молотків та сирен. Доїхавши до міста, ви, швидше за все, продовжуєте слухати музику, чуєте дзвінки на вхідних дверях магазинів і у мене, якщо чесно, починає боліти голова від однієї тільки думки про все це.

У ході дослідження у 2013 році, звіт про який був опублікований у журналі «Brain, Structure and Function», вчені досліджували вплив на лабораторних мишей тиші та різних типів шуму. Результати дослідження виявилися разючими. У мишей, які щодня піддавалися 2-годинному «сеансу тиші», вироблялися нові клітини гіпокампу. А гіпокамп відповідає за пам'ять, емоції та навчання.

Вчені, які брали участь у дослідженні, стверджують, що це нейрони, що цілком функціонують, що дійсно сприяє поліпшенню психічного здоров'я.

Якщо коротко, то тиша може зцілювати ушкодження мозку. Вона не тільки сприяє відновленню мозкових клітин, а й знімає стрес та напругу.

Чи доводилося вам бувати настільки пригніченими, що ваш мозок просто не міг заспокоїтися. Але чи варто вам покататися на машині з вимкненим радіо або прийняти душ у тиші, і ви тут же повертали контроль над собою? На те є причина. Наприклад, в одному з досліджень вчені дійшли висновку, що високий рівень шуму у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених призводить до підвищення у дітей кров'яного тиску, почастішання серцебиття та виникнення проблем зі сном.

Результати ще одного дослідження, опубліковані у 2006 році в журналі Heart, показали, що дві хвилини, проведені в тиші, допомагають розслабитися краще, ніж прослуховування музики, що «розслаблює».

Ось чому я з кожним днем ціную тишу дедалі більше. І хоча багатьом це здасться дивним, але я набагато продуктивніше у тихому середовищі, ніж коли навколо все голосно шумить чи гуде. У дитинстві мені дуже не подобалося, коли батьки сиділи мовчки. У такі моменти я намагалася порушити безмовність, залучаючи якісь звуки. Тепер розумію, чому їм так подобалася тиша…

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь