Чому варто уникати вживання кісточок фруктів

Кісточки, вони ж насіння, ядра плодів, за фактом мають у складі сполуку амигдалін, яка у організмі людини поводиться досить специфічно — розщеплюється на ціанистий водень. Це стосується кісточок не лише вишні, а й сливи, персика та деяких інших фруктів, ягід, інформує Ukr.Media.

Ціанистий водень, він же синильна кислота, дійсно є отрутою. Однак проковтування кісточок зовсім не означає, що ви отруїтеся. Якщо випадково разом з м'якоттю вишні або вишневим варенням у стравохід потраплять кісточки, нічого страшного не трапиться. Однак не варто ці ядра подрібнювати у блендері у великій кількості і потім їсти.

Річ у тім, що ціанистий водень не здатний зберігати свою структуру під час нагрівання. Тому у деяких рецептах можна побачити пораду обсмажити плоди з кісточками. Відповідно, будь-яка термічна обробка "роззброює" насіння — наприклад, приготування джему, компоту.

Але навіть якщо ви цілеспрямовано захочете відчути "ефект" від сирих кісточок, знадобиться багато ядерець для шкоди організму. Середньостатистична людина може на день поглинути до 700 міліграмів ціанистого водню, перш ніж відчує нездужання і інші побічні ефекти.

До того ж, у ста грамах абрикосових кісточок, а це 50-60 штук, близько 432 міліграмів речовини, що вважається отрутою. А двісті кісточок вишень, якщо їх проковтнути, дадуть організму 110 міліграмів ціанистого водню, що теж є далеким показником від можливих семисот.

Тому можете не боятися випадково проковтнути вишеньку разом з кісточкою. Але захоплюватися таким проковтуванням точно не варто.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь