Чому вивчення іноземних мов є корисним для вашого здоров’я

Вивчення іноземних мов — корисне навантаження для мозку. Чим більше мов знає людина, тим більше клітин у головному мозку активно працюють і створюють нові нейронні зв'язки. Але і це проведення часу має й інші переваги, інформує Ukr.Media.

Навіщо ще вивчати іноземні мови, ми обговорили з фахівцями.

Експерти вважають, що вивчення іноземних мов є корисним з точки зору нейрофізіології, а білінгвізм у XXI столітті — нова норма. Мозок необхідно забезпечувати складною роботою, постійно вдосконалюючи його. Вивчення нової мови, перекладацька діяльність — саме ті завдання, які сприяють розвитку головного мозку.

При вивченні нових мов зміцнюється пам'ять і розширюється світогляд, вибудовуються нові нейронні зв'язки. На багато починаєте дивитися інакше, з ширшого кута.

Але користь не обмежується лише цим.

Профілактика хвороби Альцгеймера та деменції

Згідно з дослідженням 2017 року, знання двох і більше мов може відстрочити появу деменції, навіть якщо людина схильна до неї. Також така діяльність допомагає зберегти здоров'я та нормальне функціонування мозку.

Вивчення іноземних мов також допомагає зменшити ризик хвороби Альцгеймера. Такого висновку дійшли психолог Еллен Бєлосток та її колеги з Йоркського університету в Торонто.

Нещодавно ця група дослідників протестувала близько 450 пацієнтів, у яких було діагностовано хворобу Альцгеймера. Так, 50% були двомовними, інші випробувані говорили лише однією мовою. Хоча у всіх пацієнтів були однакові рівні когнітивних порушень, дослідники виявили, що у пацієнтів, які володіли двома мовами, хвороба Альцгеймера виявлялася в середньому на чотири роки пізніше, ніж у тих, хто говорив лише однією мовою.

Нескінченна можливість удосконалюватися

Вчити іноземну мову людина може стільки, скільки захоче, адже цей процес не має межі. У цьому полягає один із головних плюсів вивчення мов — це нескінченне хобі, яке може бути максимально різноманітним.

Потрібно розуміти і завжди пам'ятати: мова — це не коробка, яку можна наповнити до країв, закрити та поставити на полицю з почуттям завершеності. Мову неможливо вивчити до кінця, тому що вона не має кінця. Навіть у рідній мові є слова, яких ми не знаємо, і це абсолютно нормально.

Кажуть, що з вивченням кожної нової мови ви проживаєте на одне життя більше. Австрійський філософ Людвіг Вітгенштейн писав, що світ людини такий, якою є її мова.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь