Чотири дивні речі, які шкіра може розповісти вам про здоров’я серця

Наша шкіра вміє підказувати, що організму взагалі і їй, зокрема, потрібно. Якщо вона червона та роздратована, це може означати, що у вас сонячний опік або алергічна реакція на засіб для догляду за шкірою, який потрібно викинути. Якщо вона суха і лущиться, можливо, вам потрібно змінити схему зволоження та живлення епідермісу або почати приймати вітаміни А та Е, інформує Ukr.Media.

Шкіра може пожовтіти, якщо у вас проблеми з печінкою (так звана жовтяниця), або змінити вигляд навколо суглобів, якщо у вас ревматоїдний артрит. А ще за її станом можна судити, як працює ваше серце. Деякі ранні ознаки серцевих захворювань можуть проявлятися на обличчі та тілі незалежно від віку.

Синюшна шкіра

Обличчя і тіло бувають різних відтінків і тонів (іноді покриви можуть здаватися рожевими або червоними — і це нормально), але якщо ви бачите синій колір, це ознака того, що щось не таке. Синій чи фіолетовий колір шкіри може означати, що кисень не циркулює належним чином. Важливо, що найпоширеніші причини посиніння пальців ніг пов'язані із захворюваннями серця. Наприклад, ми часто спостерігаємо знебарвлення пальців ніг у пацієнтів із COVID−19 або аутоімунними захворюваннями. Але якщо інша причина не ясна, це може бути ознакою невеликих тромбів чи закупорювання артерій.

Гіперпігментація

Ділянки шкіри, які трохи темніші за інших теж можуть бути ознакою основних проблем зі здоров'ям. Це може бути ранньою ознакою розвитку інсулінорезистентності, а вона часто є симптомом діабету 2-го типу — стану, який подвоює ризик серцевих захворювань та інсульту.

Опухлі ноги

Слід звертати увагу не лише на колір та текстуру, а й на структуру шкіри та тканин на певних ділянках тіла. Опухлі ноги можуть бути ранньою ознакою синдрому серцевої недостатності. Ноги чи кісточки починають набрякати, якщо серцю не вистачає сил перекачувати кров із нижніх кінцівок. Це призводить до накопичення зайвої рідини.

Якщо при набряклих ногах ви можете поскаржитися на втому і слабкість, задишку або кашель, який неможливо вилікувати, нудоту і відсутність апетиту або болю в грудях — терміново відвідайте лікаря, щоб не пропустити початок серйозних захворювань.

Раптовий набряк лише однієї ноги, це може бути ознакою тромбу, а точніше, тромбозу глибоких вен (ТГВ). У цьому випадку теж краще якнайшвидше звернутися за медичною допомогою.

Новоутворення на повіках або навколо них

Невеликі нарости на повіках (або воскові горбки на шкірі в цілому) можуть бути ознакою високого рівня холестерину або діабету.

Вони не зникають самі собою, тому якщо ви хочете видалити нарости, їх може прибрати дерматолог. Найкращий спосіб запобігти їх появі — активно захищати своє серце, знижуючи рівень холестерину дієтою та уникаючи сигарет та алкоголю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь