Дієтологи назвали продукти, які небезпечно їсти після закінчення терміну придатності

Існує ряд продуктів, які краще викинути після закінчення терміну зберігання. Наприклад, до таких продуктів відноситься незаморожена риба і фермерська кисломолочна продукція. Однак є й такі продукти, які можуть зберігатися довше зазначених на упаковці термінів. Про це розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців, деякі молочні продукти можна вживати після закінчення терміну придатності.

Якщо молоко незбиране і воно почало бродити, його можна з'їсти у вигляді кислого молока. Кисле молоко може бути молоде, приємне на смак, а далі буде з кислинкою, але все одно людина не отруїться. Те ж саме з кефіром: молодий кефір проноситиме, а міцніший — матиме закріплюючу дію, — зазначили дієтологи.

Зворотна ситуація — з натуральною кисломолочною продукцією. Куплені на ринку фермерський сир або сметана довго не зберігаються і здатні викликати отруєння в разі вживання простроченого продукту. Те ж саме стосується свіжих сирів на кшталт моцарели, зазначили фахівці.

Вживання простроченої риби також може бути небезпечне наслідками, зауважили лікарі.

З рибою все складно, тут ризикувати не варто, якщо вона не заморожена. У рибі і морепродуктах дуже швидко з'являються токсини, буде важке отруєння. Навіть іноді буває, що термін придатності не вийшов, але неналежне зберігання може призвести до серйозних отруєнь, — попередили експерти.

Продукти у вакуумній упаковці і консерви мають запас по терміну придатності, але важливо дотримуватися всіх умов зберігання, підкреслили лікарі.

У продукту у вакуумній упаковці є термін придатності, але якщо він зберігався правильно, цей термін може бути збільшений на день-два. Те ж саме з консервами: якщо вони зберігаються три роки, то нестрашно, якщо місяць ще полежать. Але іноді буває, що продукти зберігаються з порушеннями: наприклад, у вакуумній упаковці лежать в теплі. Не можна їсти консерви, які зазнали ударів, навіть у межах терміну придатності, — пояснили дієтологи.

М'ясо або курку можна покласти в морозилку, там вони збережуть свої властивості до пів року. Однак краще не класти їх на останніх термінах: невідомо, чи дотримувалися умови зберігання в магазині. Якщо вони не дотримувалися, м'ясо може зіпсуватися навіть в холоді, попередили дієтологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь