Пропонуємо вам 7 простих способів боротьби з неприємним запахом з рота, використовуючи засоби та продукти, які, напевно, є у вас вдома.
Люди щороку витрачають шалені гроші на засоби для гігієни порожнини рота (наприклад, освіжувачі, ополіскувачі, зубні пасти тощо), щоб побороти неприємний запах з рота, інформує Ukr.Media.
Пропонуємо вам 7 простих способів боротьби з неприємним запахом з рота, використовуючи засоби та продукти, які, напевно, є у вас вдома.
Використовуйте натуральні ополіскувачі рота і освіжувачі дихання
- Листя м'яти допомагають боротися з неприємним запахом з рота.
- Спеції, такі як гвоздика, кардамон і насіння кропу, чудово підходять для боротьби з запахом ротової порожнини.
- Харчова сода – це ще одна натуральна речовина для полоскання рота, яка доступна всім. Просто розчиніть чайну ложку питної соди на склянку води і використовуйте її для полоскання рота. Крім того, ви також можете занурити мокру зубну щітку в питну соду і використовувати її для чищення зубів.
- Чай з листям пажитника – чудовий антибактеріальний освіжувач рота. Почніть свій день з горнятка такого чаю.
Пийте щонайменше 2 літри води щодня
Достатня кількість води в організмі має багато переваг для здоров'я і уникнення неприємного запаху з рота є лише однією з них. Слина запобігає росту бактерій, а вода необхідна для ефективної роботи слинних залоз. Питна вода має першочергове значення, коли мова йде про запобігання росту бактерій і неприємного дихання, викликаному недостатньою зволоженістю. Уникайте солодких соків на ніч, оскільки вони можуть сприяти росту бактерій протягом ночі.
Слідкуйте, що ви їсте!
Деякі продукти, як відомо, викликають неприємний запах з рота, тому краще уникати їх, якщо ви хочете, щоб ваше дихання було свіжим. Цибуля і часник є найбільш поширеними винуватцями, коли мова йде про неприємний запах з рота. Але також пам'ятайте, що не потрібно повністю відмовлятися від цибулі, так як дослідження показують, що їдять помірне споживання цибулі вбиває 4 різних штами бактерій, які можуть викликати карієс і захворювання ясен. Крім того, уникайте продуктів з високим вмістом фруктози або кислої кислоти, оскільки вони сприяють росту бактерій.
Якщо ви голодні, спробуйте їсти яблука або йогурт. Яблука містять полісахаридний пектин, який, як відомо, стимулює вироблення слини, в той час як активні культури в йогурті допомагають знижувати бактерії в роті.
Очищуйте язик
Ваш язик може бути живильним середовищем для смердючих бактерій. Після чищення зубів використовуйте зубну щітку, щоб очистити язик від будь-яких бактерій, побічних продуктів бактерій або бляшок. Для цього також можна використовувати скребок для язика.
Чистіть зуби двічі на день і один раз ниткою
Чистіть зуби 2 хвилини, два рази на день, і принаймні один раз чистіть за допомогою нитки. Дослідження показало, що лише трохи більше 55% жінок чистять зуби двічі на день, а частина чоловіків, які роблять це, навіть нижча – лише 49%. Чищення зубів та чищення зубною ниткою допомагають видалити з рота залишки їжі і бактерії, що викликають запах.
Слідкуйте за здоров'ям ясен
Бактерії збираються в заглибинах біля основи зубів, створюючи запах. Захворювання ясен, як відомо, викликають неприємний запах з рота. Щоб зберегти ваші ясна здоровими, оберіть зубну пасту, що містить фторид. Крім того, киньте палити, оскільки куріння послаблює вашу імунну систему і сильно пов'язане з появою проблем, пов'язаних з яснами.
Крім того, куріння ускладнює лікування ваших ясен після пошкодження.
Жуйте шкірки фруктів
Добре помийте шкірку цитрусових фруктів, лимону або апельсину, перед тим, як жувати її. Вона не тільки надасть диханню свіжості, але й лимонна кислота також стимулюватиме слинні залози виробляти більше слини, яка є природним захистом рота від неприємного запаху.
Джерело: ukr.media