Ендокринологи розповіли, як правильно почати день для підтримання здоров’я та енергії

Лікарі розповіли про декілька кроків, з яких треба розпочинати день, щоб залишатися здоровими, інформує Ukr.Media.

Як зауважили медики, перше, що потрібно робити після сну, це попити води.

П'ємо воду

Під час нічного сну ми втрачаємо багато рідини, наприклад, з диханням та через шкіру. Ранковий похід у туалет теж позбавить нас певного обсягу води. Трохи, але відтягне на себе кишечник. Тому перше, що треба робити, коли прокидаєтеся, — пити теплу воду.

Спочатку п'ємо — потім встаємо! Такий сценарій ідеальний. Можна, наприклад, перед сном поставити на тумбочку термос з 500 мл гарячої води. До ранку вона остигає до 40-45 градусів. Чому б просто не встати й не налити води? Коли людина у стані гіповолемії починає рухатися, у неї активізується вся серцево-судинна система. А через нестачу рідини кров ще густа, і клітини можуть "злипатися", що підвищує ризик тромбозів. Це ризик інсультів та інфарктів, зазначили медики.

Ідемо на кухню готувати сніданок

Наприклад, ставимо варити яйця. Але поки що не їмо! Між склянкою води та сніданком має пройти 25-30 хвилин.

Виконуємо гігієнічні процедури

Чистимо зуби, вмиваємось і т.д.

Снідаємо. Обов'язково!

Це найважливіше приймання їжі. Уранці у нас найвищий рівень кортизолу — гормону стресу. Якщо в цей момент не поїсти, але при цьому активно рухатися і навантажувати мозок, організм почне руйнувати м'язову тканину, а потім ще й накопичувати жирову. Заспокоїти кортизол здатна їжа, що містить білок — яйця, кисломолочні продукти, риба, бобові, м'ясо (так, його теж можна їсти на сніданок). За одне приймання бажано з'їсти близько 30 г білка, але не забути про жири і вуглеводи. Якщо хочеться випити чай чи каву, то лише за годину після їжі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь