Гігієнічний етикет: не можна прикривати рот рукою, коли ми чхаємо

Чхання чи кашель – це рефлекторна реакція організму, яку ми просто не в силах стримати. Ми з дитинства вчимо наших дітей, що при цьому потрібно прикривати рот рукою. Але ви можете бути здивовані, дізнавшись, що так не можна, і ми весь час робили це неправильним способом. І це не жарт! Фахівці рекомендують використовувати в цих цілях хустку. Тим не менш, бажання чхнути може виникнути з різних причин і за різних обставин, коли, наприклад, ви перебуваєте на вулиці і під рукою немає хустки. Що ж робити в такій ситуації?

З малих років ми привчені до того, що перебуваючи в суспільстві, потрібно прикрити рот рукою, коли чхаєш, і вибачитися. Робити це потрібно і тоді, коли ви кашляєте, інформує Ukr.Media.

Але при цьому багато хто не знає або забули, в чому ж суть кашлю та чхання. Подібні рефлекторні реакції виникають, коли організму необхідно прочистити дихальні шляхи, тому не можна перешкоджати різким викидам повітря з носа і рота, прикриваючись руками.

При цьому можна користуватися носовичком. Але він є під рукою не завжди і не скрізь, і ніхто не знає, коли йому захочеться чхнути в наступний раз. Тому ми не знаходимо нічого краще, чим прикрити рот рукою, тим самим залишаючи на них крапельки слизу з мікробами. Якщо не помити руки, ми почнемо поширювати свої мікроби по різних поверхнях, до яких торкаємося, приміром, дверних ручках або поручнях в громадському транспорті. Крім того ми можемо потиснути руку своєму знайомому, і тоді ризик заразити іншу людину стає ще вищий.

Як же в цьому випадку чхати, щоб нікому не нашкодити?

Вихід з ситуації є, і він досить простий. Якщо під рукою немає ні хустинки, ні паперової серветки, необхідно кашляти і чхати в верхню частину рукава, не долоні, або вигин руки. При цьому по можливості вимити руки після чхання. Гігієнічний етикет, складений Центром з контролю і профілактики захворювань, існує вже понад десять років, і ці правила не варто ігнорувати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь