Хочеться то солодкого, то солоного! Про що свідчить тяга до певних харчових продуктів

Цукор і солодощі

Тяга до солодкого: чим більше їси, тим більше хочеться ще. Після порції солодкого зростає рівень цукру в крові, виробляється інсулін. Ти отримуєш заряд енергії, а коли він проходить — хочеш знову з'їсти солоденького і бігти далі, інформує Ukr.Media.

Щоб вирватися з цього кола, зменшити споживання цукру, їж більше овочів і фруктів, а також продуктів, багатих білком. Тоді енергія теж буде, і вистачить її надовго.

Тяга до солодкого може означати нестачу цинку, магнію і хрому в організмі. Найпростіший спосіб перестати накидатися на тістечка — купити вітаміни.

Шоколад

Деяких тягне не просто на солодке, а саме на шоколад, молочний або гіркий. Нерідко це пов'язано з критичними днями: саме тому жінки люблять шоколад більше, ніж чоловіки. Також тяга до шоколаду може означати дефіцит магнію (він допомагає боротися зі стресом і виробляти енергію)

Щоб не підсісти на шоколад остаточно, фахівці радять додавати в їжу какао-пудру та уникати солодких батончиків з низьким вмістом какао.

Вуглеводи — хліб, макарони, картопля

Якщо тебе постійно тягне до таких продуктів, проблема може бути глибша звичайного голоду і смакових пристрастей. Дослідження показують, що вуглеводи допомагають боротися зі стресом, але якщо в тебе все спокійно, то, швидше за все, проблема криється в нестачі сну. Якщо ти втомилася, організму потрібна енергія, а її найшвидше дає глюкоза з вуглеводів.

Побороти тягу до важкої їжі допомагають страви, що містять «хороші» жири та білки. Також корисно перестати нервувати і нарешті виспатися.

Сир

Якщо тобі постійно хочеться сиру, це свідчить про нестачу жирів в раціоні. В жіночому організмі відсоток жиру вищий, ніж у чоловіків (нічого не поробиш — генетика), і для нормального гормонального статусу потрібно споживати багато корисних жирів.

Захоплення сиром — не така вже проблема, враховуючи, що він багатий кальцієм. Але переїдання все ж шкідливе. Його можна замінити яйцями, рибою, м'ясом, горіхами, насінням, авокадо, кокосовою або оливковою олією.

Червоне м'ясо

Тяга до нього означає низький рівень заліза і вітаміну B12. Тому, якщо воно стало переважати в раціоні, допоможуть комплексні вітаміни. Залізо допомагає імунній системі та переносу кисню, тому його нестача призводить до відчуття втоми та небажання що-небудь робити. Дієтологи радять їсти червоне м'ясо хоча б раз в тиждень, а вегетаріанцям — пити вітаміни та отримувати залізо з інших джерел (наприклад, з гречки).

Солона їжа

Організм вимагає солі? Це може бути ознакою зневоднення, особливо після тренування або в період похмілля. Спробуй випити склянку води, поїсти оливок або солоних огірків. У приготуванні їжі замість звичайної солі використовуй морську.

Чай і кава

Ці напої люблять багато хто, але якщо бажання їх пити переростає в чашку міцної кави кожну годину — це вже проблема. Тяга до кофеїну призводить до того, що без нього пропадає бажання чимось займатися і починає боліти голова.

Цілком можливо, організму просто бракує фосфору, який допомагає засвоювати кальцій. Так що спробуй замінювати гарячі напої горіхами і насінням.

Жирна їжа

Гамбургери, картопля фрі та інший фастфуд — те, що не шкодить при нечастому вживанні, але перетворюється в проблему, якщо входить у щоденний раціон. Звичайно, це зручна їжа, яка швидко покращує настрій, але тяга до неї говорить про нестачу жирних кислот омега-3 та омега-6. Їх можна отримати з жирних сортів риби, горіхів і насіння, так що спробуй замінити ними хоча б деякі порції бургерів і картоплі фрі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь