Холодний чи гарячий душ — що корисніше для здоров’я

Багато людей від спеки рятуються холодним душем. Більшість досліджень показує, що така водна процедура має ряд позитивних впливів на організм, але для деякої категорії людей це може бути шкідливим, інформує Ukr.Media.

Поліпшення кровообігу

Коли тіло вступає в контакт із холодною водою, воно реагує збільшенням припливу крові до життєво важливих органів, щоб захистити та зберегти тепло, одночасно зменшуючи приплив крові до поверхневих ділянок тіла. Цей посилений кровообіг вважається корисним для організму.

Імунна система

Одне дослідження показало, що учасники, які протягом місяця приймали холодний душ тривалістю 30-90 секунд, рідше хворіли, ніж люди, які приймали лише гарячий душ. Також було встановлено, що холодний душ зменшує частоту інфекцій та покращує якість життя людей з хронічною обструктивною хворобою легень.

Втрата ваги

Холодна вода прискорює метаболізм, намагаючись зберегти тепло в організмі. Високий метаболізм спалює більше калорій, ніж за нормальних умов. Низькі температури активують особливий тип жиру в організмі (буру жирову тканину), який спалює калорії.

Психічне здоров'я та настрій

Вплив холоду активує симпатичну нервову систему та підвищує рівень ендорфінів та норадреналіну в крові та мозку. Регулярний холодний душ може підвищити рівень енергії. Він значно зменшує напругу, втому, пам'ять та поганий настрій. Холодний душ може бути ефективним для полегшення симптомів депресії.

Позитивно впливає на шкіру та волосся

Холодний душ стимулює кровообіг і зменшує запалення, покращуючи здоров'я та зовнішній вигляд шкіри та волосся. Холодна вода також звужує пори шкіри. Хоча існує багато неофіційних свідчень про користь холодного душу для шкіри та волосся, проте для цього потрібні додаткові дослідження.

Кому і чому не можна приймати холодний душ

Вагітним, а також людям із захворюваннями серця чи легень краще уникати холодного душу без належної консультації лікаря. Медик має визначити, чи безпечний він для них.

Дослідження показали, що вплив холоду може погіршити когнітивні функції дорослих, що ще є одним недоліком такого душу.

Також холодна вода звужує кровоносні судини, підвищує тиск та серцебиття. Вплив холодної води може спричинити аритмію у пацієнтів із проблемами серця та спричинити набряк легень.

Що краще — гарячий чи холодний душ

Холодний душ може стимулювати та заряджати енергією, тому його часто рекомендують приймати на початку дня. Теплий або гарячий душ може покращити сон, що робить його придатним для вечора чи ночі.

Холодний душ збільшує приплив крові до органів, одночасно зменшуючи приплив крові до поверхневих ділянок, таким чином зменшуючи запалення суглобів та шкіри.

Гарячий або теплий душ відкриває кровоносні судини по всьому тілу і може знизити біль у м'язах та зняти втому.

Деякі вчені припускають, що ви можете отримати переваги обох видів душу, чергуючи гарячу та холодну воду або після гарячого душу приймати 30-90-секундний холодний.

Як довго приймати холодний душ

Немає потреби приймати тривалий холодний душ — насправді користь починає зменшуватися через 3 хвилини.

Як полегшити шок від холодної води:

  • починайте сеанси під холодною водою з 30 секунд і з адаптацією організму збільшуйте час,
  • не слід різко перемикати з гарячої води на холодну, знижуйте температуру поступово,
  • спробуйте контрастний душ, чергуйте струмінь води — 2-3 хвилини гаряча та 15 секунд холодна.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь