Як плакати правильно: кілька цікавих фактів

Сльози — показник того, що в нашому житті відбувається щось важливе, передає Ukr.Media.

Плач — це, без сумніву, акт мужності, розрядки, але також і якогось просвітлення.

У важкі моменти, коли нам гірко й погано, краще всього, рекомендують психологи, добре поплакати. Тоді нам стає легше і настає це саме «просвітлення» — ми починаємо дивитися на ситуацію трохи по-іншому, починаємо розуміти, що можна і потрібно зробити.

Емоційна розрядка під час плачу — це «первинна потреба»; плач не потрібно стримувати, намагатися приховати або контролювати, стискаючи кулаки і ковтаючи сльози.

Щоб ця розрядка була цілющою яка несе звільнення, плакати потрібно «у весь голос», потрібно дозволити собі звільнитися від усього, що «лежало на серці» і ранило його.

Ми поговоримо в цій статті про тих аспектах плачу і сліз, про яких ти, можливо, не знав. І ми рекомендуємо тобі ніколи не стримувати цей природний акт, який ми успадкували від своїх предків. Це йде тільки на користь нашому здоров'ю і нашій психіці.

Важливість плачу для людини демонструють деякі цікаві факти.

Готелі плачу в Японії

В Японії є такі готелі, як Міцуї Гарден і Йоцуя де Токіо. У них можна зняти кімнату на одну або кілька ночей тільки для того, щоб поплакати і розрядитися.

Ми живемо в рамках культури, де прояв емоцій зазвичай контролюється досить жорстко, де не прийнято демонструвати свої емоції, будь то радість чи печаль, надто безпосередньо.

У японців до цього додається дуже напружений ритм роботи, а також жорсткі сімейні і соціальні норми, яких потрібно дотримуватися.

Все це закономірно викликає у багатьох з них тривожність і стрес, і вони не дуже добре розуміють, як їх можна зняти, як розрядитися.

Тепер, завдяки готелям плачу, кожен охочий може зняти номер і постаратися позбутися від стресу.

У номерах є зручні ліжка, ванни, в яких можна добре розслабитися, є музичні записи, фільми, які можуть допомогти зняти напругу. Там можна плакати, скільки хочеш, навіть кричати, якщо є така потреба.

У номерах відмінна звукоізоляція, і приватність гарантована.

Гарненько поплакав, подивившись фільми, прийнявши розслаблюючу ванну, людина засинає, а вранці встає, повний енергії. Тепер він досить спокійний і може спокійно подумати про те, що йому варто поміняти в своєму житті.

Плакати правильно

Техніка розрядки, яку використовують японці, може давати якісь результати, але вона не зовсім адекватна. У людини є різні інстинктивні форми поведінки, і в них відбивається наша зв'язок з собі подібними.

Знімати напругу, розряджати його завжди краще в компанії з кимось.

Такі звичайні речі, як «позіхати» і «плакати», пов'язані з емпатією.

Наведемо приклад. Ти знаходишся у компанії з подругами, і раптом одна з них починає позіхати. Незабаром й інші мимоволі починають робити те ж саме.

Позіхання потрібно організму, щоб мозок отримав додаткову кількість кисню, але в той же час це эмпативное поведінку, яка передається від однієї людини до іншої шляхом «зараження».

Плач теж об'єднує людей, передаючись від одного до іншого, і даючи «сигнал тривоги», попереджаючи, що щось відбувається.

Багато соромляться показувати свої сльози іншим і воліють плакати на самоті, але набагато корисніше робити це в чиємусь суспільстві.

Тоді разом з фізичної та «органічної» розрядкою буде відбуватися і психологічна розрядка — у вигляді дружніх обіймів, співчуття, добрих порад.

Але здійснити це не так просто. Іноді ми просто не наважуємося ділитися з іншими своїми бідами, іноді не впевнені, що можливий «утішитель» здатний співчувати, не засуджуючи, або що його поради можуть бути правильними.

Як би те ні було, потреба плакати (у важких ситуаціях) — важлива потреба людини. Наш організм влаштований і діє «доцільно». Звідси можна зробити висновок, що плач теж «доцільний», і означає стримувати сльози неприродно.

Більш того, якщо придушувати плач часто, негативні наслідки для організму скоро дадуть про себе знати.

Використовуй свій плач і розрядку, яку він дає. Гармонизируй свій біль з тим, що вимагає твій організм, дай волю сльозам, нехай твій голос переривається спазмами, але за ними завжди слід глибокий вдих…

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь