Як подушка може видати наявність у вас певних хвороб

Іноді про те, що вашому організму потрібна допомога, можна дізнатися зовсім випадково: невеликі і на перший погляд нешкідливі зміни ходи, баланс вологості шкіри, що трохи змінився, або колір волосся. Ще один своєрідний барометр нашого здоров'я — ліжко. Ми проводимо у ліжку третину життя, і іноді саме подушка та ковдра стають першими свідками того, що нам потрібна допомога. Розповідаємо, як це виявити, інформує Ukr.Media.

Плями на подушці

Іноді майже усі люди вранці знаходять у себе на подушці плями від слини: нічна слинотеча, коли м'язи розслабляються — нормальне явище. Якщо це почало відбуватися часто, то це не є нормою. Не соромтеся звернутися до лікаря зі скаргою на те, що почали часто пускати слину уві сні: це може бути дуже ранньою ознакою неврологічних проблем, інфекційних і навіть аутоімунних захворювань.

Мокра подушка

Прокинулися вранці і відчули, що подушка волога? Або й зовсім прокинулися вночі через те, що спати стало дискомфортно? Можливо, у вас починається менопауза, один з найпоширеніших симптомів якої — нічні припливи. Через зменшення рівня жіночих гормонів — естрогенів — змінюється терморегуляція тіла, організм намагається пристосуватися до нових умов, і на нас буквально накочують гарячі хвилі, вдень і вночі. Тривалість і регулярність їх у всіх різна — вони можуть "накочувати" один-два рази на тиждень, а можуть — й кілька разів за ніч. Але якщо це відбувається регулярно, варто звернутися до гінеколога-ендокринолога.

Втім, якщо до віку менопаузи вам ще далеко або ви точно впевнені, що це не вона, а вночі пітливість підвищується, все одно варто звернутися до лікаря: різкі коливання гормонального фону — це завжди серйозно.

Волосся на подушці

У нормі ми втрачаємо за добу до 80 волосків, причому ця кількість може коливатися залежно від пори року і нашого загального стану. Різке збільшення втрати волосся може бути відповіддю на сильний стрес, на зміну дієти, на гормональну перебудову організму… А ось якщо ви почали знаходити дедалі більше волосків на подушці, вам точно варто перевірити щитоподібну залозу: за наявності гіпотиреозу, стану, коли щитоподібна залоза виробляє занадто мало специфічних гормонів, відзначається активне випадання волосся, причому часто саме у нічний час.

Подушка не на місці

Точніше — занадто високо розташована. Якщо вам весь час хочеться підняти подушку вище, можливо, вам варто звернутися до гастроентеролога. За наявності ГЕРХ — гастроезофагеальної рефлюксної хвороби — шлункова кислота піднімається назад у стравохід, подразнюючи слизову. Особливо часто це відбувається уві сні, якщо людина спить на спині, опустивши голову або тримаючи її на одному рівні з тілом.

Кислота надходить у стравохід, слизова подразнюється, людина відчуває сильний напад печії — і намагається знайти більш зручне положення, піднімаючи подушку і влаштовуючись у напівсидячому положенні. Якщо ви помітили за собою або кимось близьким бажання постійно розташовувати подушку якомога вище, можливо, вам варто перевірити шлунково-кишковий тракт. Про всяк випадок.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь