Як позбутися від гикавки: 10 дієвих способів

Гикавка виникає внаслідок судомних скорочень діафрагми, які імітують вдих. Надгортанник перекриває подачу повітря в дихальні шляхи, з-за чого вдих супроводжуються гикавкою. Що може спровокувати? Та що завгодно! Переохолодження, переїдання, швидке поглинання їжі, алкогольне сп'яніння, стрес, переляк, незручна поза, інформує Ukr.Media.

Якщо гикавка виникає вдома – це півбіди. Зовсім інша справа, коли ви починаєте гикати на діловій зустрічі або романтичному побаченні. У вашому арсеналі має бути кілька способів позбутися гикавки – який-небудь та спрацює.

Спосіб перший

Про цей диво-метод позбутися від гикавки колись мені розповіла моя тітка. Зі мною він спрацьовує у 100% випадків, а ось дружині не допомагає. Так що все індивідуально. Суть полягає в тому, щоб пити воду маленькими ковтками. Але не просто пити, а в напівзігнутої позі, схрестивши руки за спиною. Я наливаю повну чашку води, ставлю її на стіл, схрещую руки за спиною, нахиляюся і починаю пити воду з чашки дрібними ковтками. П'ю, поки гикавка не пройде. Зазвичай вистачає 15 секунд.

Спосіб другий

З'їжте продукт з різким смаком: часточку лимона або просто пучок солі. Це спровокує різке виділення шлункового соку і відверне організм від гикавки.

Спосіб третій

Натисніть на корінь язика, як би викликаючи блювоту. Спазм стравоходу зупинить скорочення діафрагми. Цей спосіб хоч і неприємний, але ефективний.

Спосіб четвертий

Затримайте дихання. Ідеальний варіант – набрати ванну з водою і занурити в неї з головою на 20 секунд. Якщо в конкретній ситуації це неможливо, то просто закрийте ніс рукою і не дихайте, скільки зможете. Повторюйте до тих пір, поки гикавка не пройде.

Спосіб п'ятий

Щоб позбутися від гикавки, висуньте язик якомога далі. Пам'ятаєте, знамениту фото Альберта Енштейна? Спробуйте його повторити.

Спосіб шостий

Якщо гикавка довго не проходить, попросіть близьких налякати вас. Відпочиньте на перегляд фільму або читання книги, щоб вас могли застати зненацька.

Спосіб сьомий

Спробуйте потягнути за язик, як би вириваючи його з рота. Затримайте язик в такому положенні декілька секунд.

Спосіб восьмий

Покладіть на язик трохи цукру і різко проковтнете, не розсмоктуючи.

Спосіб дев'ятий

Візьміть звичайний поліетиленовий пакет і подихайте на нього. Необхідно створити відчуття нестачі повітря. Під впливом вуглекислого газу діафрагма розслабитися і гикавка припинитися.

Спосіб десятий

Промовте вголос "Гикавка, гикавка перейди на Федота. З Федота на Якова, з Якова на всякого". Якщо і після цього гикавка не пройде, то тоді я більше не знаю, що вам порадити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь