Як проявляє себе алергія на алкоголь, як не пропустити розвиток

Імунітет людини може сприйняти будь-яку речовину як подразник, у тому числі і алкоголь, в результаті виникає алергія. Як зрозуміти, що у вас розвивається алергічна реакція на спиртне, і як не переплутати цей стан з алкогольною непереносністю?

Причини розвитку алергії на алкоголь

Головним чином, алергічна реакція виникає на один з компонентів, який використовується при виробництві алкогольних напоїв. Імунна система може зреагувати на хміль, дріжджі, пшеницю або виноград. Медики рекомендують пацієнтам, у яких діагностована сезонна алергія, обмежувати споживання різноманітних настоянок. Причина в рослинній основі такого напою, який може спровокувати перехресну алергію. Крім того, патологічна реакція може виникнути, коли організм, який є надчутливим до деякої їжі і лікарських засобів, послаблюється під дією алкоголю, інформує Ukr.Media.

Відмінності алкогольної непереносності від алергії

Алергія на алкоголь не є поширеним станом. Проте, при її наявності організм людини реагує негайно. Вона починає кашляти, скаржитися на свербіж і почервоніння шкіри. Водночас імунна система не має відношення до непереносності алкоголю. Причина цього явища в тому, що система травлення не може повністю розщепити алкоголь. Фермент, який виконує це завдання, виробляється в недостатньому обсязі.

Симптоми алергії на алкогольні напої

  • почервоніння шкіри обличчя і рук;
  • свербіж червоних плям на шкірі;
  • надзвичайно швидке сп'яніння, навіть до втрати свідомості;
  • загострення хвороб шлунково-кишкового тракту;
  • діарея;
  • нудота;
  • підвищення або зниження артеріального тиску;
  • прискорене серцебиття;
  • напад ядухи.

Способи позбавлення від алергії

Єдиним способом усунення і запобігання появи небезпечних симптомів є відмова від спиртного або напоїв, чиї компоненти можуть провокувати реакцію імунної системи. Зазвичай лікар виписує антигістамінні препарати. При цьому важливо не забувати що, навіть невелика доза алкоголю може привести до важкого стану, в такому разі може бути призначена комплексна терапія. Якщо у вас після вживання спиртних напоїв виникають вищевказані симптоми, слід негайно звернутися до фахівця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь